Kalendarz

Print Friendly, PDF & Email
lip
17
sob.
I MEMORIAŁ IM. LESZKA KAPUŚCIŃSKIEGO @ Stadion LKS Orzeł Łubowo.
lip 17@10:00 – 17:00
Nocny Turniej Piłki Nożnej na Orliku @ Kompleks boisk ORLIK w Bornem Sulinowie.
lip 17@22:00 – lip 18@03:00
lip
24
sob.
Dixie Rajd Old Mobile
lip 24 całodniowy
Turniej Amatorskich Drużyn Siatkarskich @ Strefa rekreacyjno-sportowa w Silnowie.
lip 24 całodniowy
Koncert Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów
lip 24@15:30 – 16:30
sie
12
czw.
Spotkanie Miłośników Pojazdów Militarnych w Bornem Sulinowie @ Zlotowisko przy ul. Towarowej w Bornem Sulinowie.
sie 12 – sie 15 całodniowy
sie
13
pt.
KOSMICZNY FESTIWAL KOLORÓW
sie 13@15:30 – 18:30
sie
14
sob.
Jubileusz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Łubowie
sie 14 całodniowy
sie
15
niedz.
IV MIĘDZYNARODOWY PLENER ARTYSTYCZNY STACJAKULTURA 2021
sie 15 – sie 25 całodniowy

 

IV MIĘDZYNARODOWY PLENER ARTYSTYCZNY STACJAKULTURA 2021

Już po raz czwarty spotkamy się w Pałacu w Siemczynie w niezachwianym przekonaniu, że i tym razem wydarzy się coś niezwykłego i niepowtarzalnego, a może nawet zaskakującego i nieoczekiwanego?

Imponujące lasy, urokliwe jeziora i rzeki, nieskalana i dzika przyroda, piękne zakątki – to tylko ułamek tego, co oferuje miejsce, w którym wspólnie spędzimy kilka dni. Po trudnym roku napięć i emocji, miejsce tak przepełnione bogatą historią, położone w środku przepięknego Pojezierza Drawskiego, daje niesamowite warunki do odkrywania najskrytszych zakątków własnej duszy, głębokich przeżyć, ukojenia i wyciszenia umysłu, zastanowienia nad własnym życiem, zwolnienia tempa i docenienia tego co mamy, a także sprzyja twórczej inspiracji. Bo to miejsce naprawdę inspiruje!

Dla miłośników sztuki i natury to nie lada gratka i wspaniała okazja do rozwinięcia własnych umiejętności i nawiązania nowych znajomości. Tu w Siemczynie corocznie spotykają się artyści z różnych stron kraju i świata, żeby w tym urokliwym miejscu pobyć wspólnie ze sobą, uczyć się od siebie nawzajem, wymieniać doświadczenia, zapomnieć o codzienności i pracować twórczo. Tu rodzą się wielkie i małe przyjaźnie.

Iście rodzinną i sympatyczną atmosferę, która pozwoli zaproszonym artystom zapomnieć o problemach ostatniego roku, zapewnią niezawodni gospodarze tego miejsca – Państwo Andziakowie. To Oni od lat tworzą to miejsce z wielką pasją i zaangażowaniem. Przez 10 dni będziemy tworzyć wśród pachnących łąk, zagajników, traw i kwiatów nad malowniczym stawem. Przez naszych gospodarzy będziemy rozpieszczani dobrym jedzeniem i serdeczną troską. Tak potraktowani przeniesiemy się do świata naszej wyobraźni i damy upust twórczej fantazji i marzeniom. Powstaną nowe prace: obrazy, rzeźby, instalacje, a wszystko po to, by uszczęśliwiać i wzruszać innych.

Aby promować i przybliżać sztukę oraz szerzyć kulturę polską, powstałe prace zaprezentujemy publiczności miast i miasteczek naszego regionu i całego województwa zachodniopomorskiego.

Serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom, bo tylko dzięki Waszej pomocy merytorycznej i finansowej takie wydarzenie kulturalne mogło stać się rzeczywistością.

Wszystkim uczestnikom pleneru życzę weny, dobrych rozmów, nowych przyjaźni i owocnej pracy.

komisarz pleneru
Gina Malinowski
Stowarzyszenie STACJA KULTURA w Bornem Sulinowie

Print Friendly, PDF & Email
Piknik DARY POLA I OGRODU
sie 15@09:30 – 22:00