Kalendarz

Print Friendly, PDF & Email
wrz
16
czw.
XVI OGÓLNOPOLSKI PLENER ARTYSTYCZNY
wrz 16 – wrz 24 całodniowy
wrz
25
sob.
Festyn Charytatywny RAZEM DLA IRENKI
wrz 25 całodniowy
 
Szanowni Państwo!
Festyn charytatywny „Razem dla Irenki” to czas dzielenia się dobrocią wyrażaną w różnych formach. Dlatego dziś prosimy o podzielenie się darami jesieni, zdrowymi produktami, które będą wystawione na stoisku ze zdrową żywnością w dniu 25 września.Produkty można dostarczać do Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie i świetlicy wiejskiej w Juchowie.W sprawie uzyskania szczegółowych informacji w sprawie „Warzywniaka”, prosimy o kontakt z paniami:
– Agnieszką Śmiałkowską ( Stowarzyszenie „Pomost”) – tel. 609 374 176,
– Katarzyną Kowalczyk (Liceum Ogólnokształcące) – tel. 791 662 999,
– Mariolą Siniarską (MGOPS) – tel. 660 538 415 lub 94 37 331 83,
– Anną Śliwicką (Niepubliczne Przedszkole „Jedyneczka”) – tel. 795 252 660.Dziękujemy pani Katarzynie Kowalczyk za wykonanie plakatu.

 

Print Friendly, PDF & Email
Starowickie Babie Lato
wrz 25 całodniowy
wrz
30
czw.
WYSTAWA POPLENEROWA
wrz 30@17:00 – 18:30
paź
5
wt.
Sensoplastyka
paź 5@18:00 – 19:30
paź
12
wt.
AKCJA KRWIODAWSTWA
paź 12@10:00 – 14:00
paź
16
sob.
TAEKWONDO OLIMPIJSKIE – MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW
paź 16@09:00 – 17:00
paź
19
wt.
Wieczór literacko-muzyczny DUET PRAWIE IDEALNY
paź 19@17:00 – 19:00

Naszymi gośćmi będą Marta Fox i Artur Gotz. Warto w tym miejscu przedstawić pokrótce sylwetki naszych gości.

Marta Fox urodziła się w Siemianowicach Śląskich, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Pracowała jako redaktorka, pisała felietony do miesięcznika „Śląsk” oraz czasopisma „Strony”. Otrzymała Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Literatury Miłosnej – Statuetka Miedzianego Amora: 1989 – proza i 1994 – poezja. Dwukrotna stypendystka Ministerstwa Kultury. Wydała ponad 40 książek (powieści, opowiadania, wiersze, eseje). Poezja Marty Fox była tłumaczona na język niemiecki, portugalski, hiszpański, angielski czy francuski. Prowadzi kanał na YouTube „Marta Fox pisarka”.

Podczas spotkania zostaną wykorzystane utwory poetyckie z kilku jej tomików, m.in. z zatytułowanego „Lacrimosa”. Ale najważniejszym punktem będzie opowieść o bardzo ważnej dla Pani Marty książce „Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych”. To jedna z najbardziej osobistych książek pisarki. Marta Fox nareszcie mówi o swoim niełatwym życiu, zdejmując maskę silnej osoby i pokazując wizerunek kobiety po przejściach, szukającej ratunku w modlitwach i pisaniu.

„Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych” to pasjonująca i dramatyczna opowieść o miłości i samotności, poszukiwaniu własnej drogi i potędze macierzyństwa. Książka o św. Ricie, która wszystko, co niemożliwe, uczyniła w jej życiu prawdziwym.

Artur Gotz urodzony w Krakowie to wokalista i aktor młodego pokolenia, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, prezes Fundacji Kultury i Sportu 44 w Warszawie, producent.

To wokalista mający w dorobku trzy płyty, ponad 550 koncertów w Polsce, Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie, laureat nagrody „Wokalista Roku 2016”. Swoją przygodę z piosenką rozpoczął w krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”. To także uznany aktor warszawskich i łódzkich scen teatralnych oraz tytułowy bohater powieści dla młodzieży „Idol”. Zagrał kilkanaście ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie „Karol – człowiek, który został papieżem”, Reportera Dzikowskiego w „Wielkich ucieczkach”, Wojtka Wystracha w „Ścianie śmierci” oraz w popularnych serialach telewizyjnych (Na Wspólnej, Barwy szczęścia, Ojciec Mateusz, M jak miłość, Klan, Pierwsza miłość, Fala zbrodni, Święta wojna).

W 2018 roku mieliśmy już przyjemność gościć pana Artura. Kto z Państwa pamięta tamten występ, ten wie, że warto posłuchać jego przebojów wszech czasów, a nietuzinkowa osobowość Pani Marty i jej ciekawe poglądy zostawią w pamięci trwały ślad.

Zapraszamy serdecznie na ciepłe i pełne pozytywnych emocji spotkanie z naszymi gośćmi! Do zobaczenia 19 października w Budynku Kulturalno-Oświatowym w Bornem Sulinowie!
http://www.mbp.bornesulinowo.pl/cms/?p=52889

Print Friendly, PDF & Email
lis
10
śr.
Koncert Pieśni Polskich
lis 10@15:00 – 16:00