„Borneńskie dni” w Pałacu Siemczyno

„Borneńskie dni” w Pałacu Siemczyno

„Borneńskie dni” w Pałacu Siemczyno to niezapomniane przeżycie dla wielu fanów „dni kultury” organizowanych przez Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie.

Wspaniały wieczór naszpikowany wiadomościami o historycznych wydarzeniach z życia oraz o konspiracjach i ucieczkach z obozu jenieckiego Oflagu II D w Gross Born, przygotowanych przez Dariusza Czerniawskiego, wielkiego znawcy historii Bornego Sulinowa – to tylko jeden z punktów programu tego wydarzenia.

Drugim punktem kulturalnego projektu była prezentacja dwóch wystaw fotografii pn. „Folk’n Roll” i „Futurama” autorstwa Daniela Graszki i Marty Kątny – pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie, wspieranych przez dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej, Annę Gałązkę.

Trzecim punktem „Borneńskich dni” był spektakl przygotowany przez „Stację Kultura” z cyklu „Kobiety” pn. „Namieszały im w życiu i farbach”, przygotowany przez niezawodną Lucy von Schickedantz. Widzów zafascynowała przepiękna opowieść o wielkich malarzach i ich muzach: żonach kochankach i modelkach. Uczestnicy spotkania, wypełniający salę po brzegi, siedzieli urzeczeni przez półtorej godziny!

Wśród publiczności nie zabrakło pani Doroty Chrzanowskiej – burmistrza Bornego Sulinowa, Krzysztofa Zacharzewskiego – burmistrza Złocieńca, pani Katarzyny Szlońskiej-Getki – sekretarza powiatu drawskiego i pani Małgorzaty Fiodorow-Nowackiej – kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Czaplinka.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przyjście i świętowanie razem z nami!
Pani Dorocie Chrzanowskiej i Urzędowi Miejskiemu w Bornem Sulinowie dziękujemy za finansowe wsparcie projektu „Namieszały im w życiu i farbach”.

Tekst: Longina Malinowski – prezes Stowarzyszenia „STACJA KULTURA”

Print Friendly, PDF & Email