Poplenerowe wystawy

Poplenerowe wystawy

Ideą Stowarzyszenia  „Stacja Kultura” jest nie tylko organizowanie międzynarodowych plenerów artystycznych z udziałem artystów Pomorza Zachodniego, Polski i z zagranicy, lecz także organizowanie wystaw poplenerowych….co też niestrudzenie członkowie naszego stowarzyszenia czynią.

W tym roku pierwszy wernisaż odbył się 25 sierpnia w Pałacu w Siemczynie z udziałem Pani Marszałek Anny Bańkowskiej, Starosty Szczecineckiego Krzysztofa Lisa, Członków Zarządu Powiatu Drawskiego, burmistrzów okolicznych miast-Doroty Chrzanowskiej, Krzysztofa Zacharskiego, Małgorzaty Nowackiej.

Potem nastąpiły kolejne odsłony tej niezwykłej wystawy. W dn.18 września, podczas obchodów Dni Dziedzictwa Europejskiego w Pałacu w Siemczynie, odbył się wernisaż, który swoją obecnością zaszczycili: Marszałek Stanisław Wziątek, Burmistrz Marcin Naruszewicz, władze z Karlina oraz Państwo Andziakowie, właściciele Pałacu w Siemczynie.

Oczywiście nigdy nie zapominamy o naszych mieszkańcach i 30 września wystawa trafiła do Bornego Sulinowa, aby w Galerii MBP znaleźć godne miejsce. W dn. 6 listopada dochodzi do czwartej odsłony wystawy, tym razem w przepięknej Galerii Kina Goplana w Połczynie Zdroju. Twórczość artystów w tym pięknym miasteczku można podziwiać do końca roku.

A już niebawem, bo 10 stycznia, wystawa „powędruje” do Galerii Sztuki w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinku.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy!

Tekst: Longina Malinowski  – prezes Stowarzyszenia „Stacja Kultura”

Print Friendly, PDF & Email