Dotacja dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Bornem Sulinowie

Dotacja dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Bornem Sulinowie

Jeszcze w tym roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bornem Sulinowie zrealizowany zostanie Moduł IV programu PFRON pn. „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

O środki PFRON na ten cel skutecznie aplikowała Gmina Borne Sulinowo.

W projekcie zaplanowano zakup wyposażenia i utworzenie Strefy Aktywności umożliwiających organizację warsztatów terapeutycznych, rehabilitacji i aktywności fizycznej dla osób niepełnosprawnych przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Do końca grudnia br. ŚDS w Bornem Sulinowie wzbogaci się m.in. o urządzenia integracyjnej siłowni zewnętrznej, zewnętrzny stół do gry w szachy/warcaby, zewnętrzny stół do gry w chińczyka, zewnętrzny stół do tenisa stołowego, tablicę edukacyjną do rysowania i gry w OiX, namioty, stoły i krzesła ogrodowe, terapeutyczne donice ogrodowe, pawilon ogrodowy, meble ogrodowe wypoczynkowe do pawilonu, grillo-wędzarnię z płytą grzewczą i blatem roboczym oraz krzesła wewnętrzne z eko-skóry. W ramach projektu zakupione zostaną także pokrowce z ekoskóry do mikrobusa ŚDS.

Realizacja zadania złagodzi skutki pandemii COVID-19, zapobiegnie dalszej izolacji społecznej na wypadek konieczności czasowego zamknięcia placówki dla podopiecznych, umożliwi im uczestnictwo w zajęciach terapeutycznych i rehabilitacyjnych na świeżym powietrzu oraz utrzymanie kontaktów społecznych.

Projekt realizowany w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” sfinansował kwotą 98.394,79 zł Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email