Brąz dla Juchowa i Bornego Sulinowa w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Brąz dla Juchowa i Bornego Sulinowa w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

W dniach  19 i 20 marca  br. hala sportowa im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach  była  areną zmagań  chłopców i dziewcząt  w Drużynowym Tenisie Stołowym Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Gimnazjady. W turnieju finałowym rywalizowało 8 najlepszych drużyn, wyłonionych z 4 regionów naszego województwa.  Gminę Borne Sulinowo, Powiat Szczecinek i Region Koszaliński reprezentowały drużyny dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Juchowie oraz Gimnazjum Zespołu Szkół w Bornem Sulinowie.  
Zespół z Juchowa w składzie: Anna Kubicka, Justyna Serafinowicz (opiekun – Piotr Furmankiewicz) ponownie okazał się rewelacją turnieju i zasłużenie wywalczył brązowy medal. Jest to kolejne największe  osiągniecie sportowe dla szkoły  w Juchowie na przestrzeni ostatnich 10 lat.
Również drużyna dziewcząt z Bornego Sulinowa w składzie: Zuzanna Hermanowska, Agata Walczak (opiekunowie- Pan Dariusz Palicki i Pan Waldemar Chądzyński) odniosła  duży sukces, zdobywając brązowy medal.
  Są to to najlepsze  wyniki w tej dyscyplinie sportu w historii gminy Borne Sulinowo i powiatu szczecineckiego.   Złoty medal  zdobyła drużyna chłopców z  Gwdy Wielkiej w składzie: Marek Gutkin, Krzysztof Jarmuszczak, Przemysław Obłoza ( Opiekunowie Pan Mirosław Kowalczyk, Pan Dariusz Żelazny). Sukces sprzed roku powtórzyła także drużyna Szkoły Podstawowej z Żółtnicy w składzie: Oskar Wagner, Filip Krajewski ( opiekun Pan Dariusz Żelazny), zdobywając srebrny medal.

Informację sporządził: Piotr Furmankiewicz

PrintFriendly and PDF