Trasa Pojezierzy Zachodnich

Trasa Pojezierzy Zachodnich
Pięć ofert wpłynęło na przetarg na budowę 9,5 – kilometrowej drogi rowerowej, która powstanie w okolicy Bornego Sulinowa, a dokładniej na odcinku Rakowo Borne Sulinowo. Ceny wahają się od ponad 5,87 mln zł brutto do nieco ponad 6,69 mln zł brutto. Trasa rowerowa wyznaczona została tu na południe od jeziora Pile, w dużej części po starym, nieczynnym nasypie kolejowym.
 
Budowa trasy obejmie również remont starego mostu kolejowego nad rzeką Piławą. Konstrukcję 21-metrowego mostu stanowią dwa nitowane stalowe dźwigary, które zostaną odnowione. Nowy pomost i bariery pozwolą swobodnie przejeżdżać na drugą stronę rzeki. Dziś jest to niemożliwe. Zadanie będzie również obejmowało oznakowanie dwóch odcinków.
 
Pierwszy, poprowadzony po drodze powiatowej znajduje się pomiędzy kolonią Rakowo, a Łubowem. Drugi to przejście drogi rowerowej przez Borne Sulinowo. Budowane odcinki staną się częścią rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich. Realizacja inwestycji zapowiadana jest na przełomie 2021/2022, a zakończenie do końca czerwca 2022 roku. 
Print Friendly, PDF & Email