„Święto Pieczonego Ziemniaka” w Silnowie nad jez. Pile

„Święto Pieczonego Ziemniaka” w Silnowie nad jez. Pile
27 sierpnia na terenie sportowo – rekreacyjnym w Silnowie odbyła się 6. edycja imprezy pn. „Święto Pieczonego Ziemniaka” przygotowana przez Radę Sołecką w Silnowie i członków Stowarzyszenia „Silnowo 2020”.
W tym dniu organizatorom dopisało wszystko… frekwencja mieszkańców i zaproszonych gości, wyśmienite nastroje i przede wszystkim pogoda, która wbrew prognozom była znakomita.
 
Silnowska impreza „z przytupem” zwieńczyła wakacje. Każdy uczestnik znalazł coś dla siebie. Dzieci kilka godzin uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez charyzmatyczną animatorkę. Nie zabrakło też dmuchanego zamku i ulubionych przez najmłodszych tatuaży wykonywanych przez instruktora świetlicy Miejskiej Biblioteki Publicznej (filia w Silnowie). Żadna impreza z udziałem dzieci nie może odbyć się bez słodkości – była wata cukrowa, popcorn, darmowe lody, soczki. Wszystkie obecne na festynie osoby mogły poczęstować się grochówką, grillowanymi kiełbaskami i pieczonymi w ognisku ziemniakami.
 
Podczas trwania imprezy każdy mógł skorzystać z pomocy członka Gminnego Biura Spisowego przy obsłudze aplikacji spisowej. Imprezę swoją obecnością uświetniła Burmistrz Bornego Sulinowa Dorota Chrzanowska. Sołtys sołectwa Silnowo – pani Mirosława Balawender – wraz z członkami Rady Sołeckiej oraz prezes Stowarzyszenia „Silnowo 2020” – pan Arkadiusz Malarski wraz z członkami organizacji, składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które udział wzięły w tym wyjątkowym wydarzeniu.
 
Szczególne podziękowania należą się ludziom wielkiego serca, którzy swoim rzeczowym, osobowym i finansowym wsparciem zmotywowali organizatorów do działania, którego efektem była już 6. edycja „Święta Pieczonego Ziemniaka”.
Do zobaczenia za rok! Mirosława Balawender – sołtys sołectwa Silnowo, koordynator przedsięwzięcia.
Print Friendly, PDF & Email