KGW w Łubowie z kolejnymi pomysłami…

KGW w Łubowie z kolejnymi pomysłami…

20 lipca rozstrzygnięto konkurs kulinarny „Bitwa Regionów” dla województwa zachodniopomorskiego. KGW w Łubowie przygotowało filmik przedstawiający potrawę konkursową „Zrazy ze szczupaka z sałatką z rabarbaru i sosem kurkowym”. Konkurencja była ogromna, bowiem 45 Kół Gospodyń zgłosiło swoje specjały. Mimo to, że nasze KGW nie zostało wyróżnione, panie nie poddają się i już myślą nad kolejnym przepisem na potrawę.

Z kolei 26 lipca KGW w Łubowie będzie uczestniczyło w kolejnej przygodzie – tego dnia powstanie filmik edukacyjny dla szkół w województwie zachodniopomorskim, a we wrześniu i październiku będą odbywały się zdalne prezentacje w szkołach. Działanie jest prowadzone we współpracy z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej. Będzie ciekawie!

Wyniki „Bitwy Regionów” w województwie zachodniopomorskim:
I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Kowańczu „Sikoreczki” – Topinambur na boczku,
II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Chmielnie – Dębowe woreczki,
III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich „Przećminianki” w Przećminie – Tatar ze śledzia z zapiekaną bagietką z masłem ziołowym.

Komisja Konkursowa przyznała wyróżnienia:
Koło Gospodyń Wiejskich Domysłów – Domysłowski Bigos,
Koło Gospodyń Wiejskich w Wierciszewie Kreatywnych Mieszkańców – Kotlety mielone „Zbójnickie” podane z pieczonymi ziemniakami i przystawką z kwaszonych opieniek,
Koło Gospodyń Wiejskich „Miłowianki”- Kotlety z chleba z sosem grzybowym i surówką z młodej kapusty białej.

Print Friendly, PDF & Email