Rakowska Sobótka

Rakowska Sobótka

10 czerwca odbył się długo wyczekiwany przez mieszkańców Rakowa festyn pn. „Rakowska Sobótka”. Integracyjne przedsięwzięcie odbyło się dzięki zaangażowaniu, twórczej inwencji i pracowitości członków rakowskiej Rady Sołeckiej, pani sołtys Magdaleny Papierkiewicz, mieszkańców wsi i zaprzyjaźnionych z sołectwem organizacji pozarządowych.

Gospodarze przygotowali szereg atrakcji dla dorosłych, jednak najbardziej usatysfakcjonowane były dzieci, które miały okazję bawić się na dmuchanych zestawach zabawowych, uczestniczyć w konkursach i zabawach z animatorami.

Oczywiście nie zabrakło oprawy muzycznej – przed licznie zgromadzoną publicznością na scenie wystąpiły lokalne zespoły śpiewacze. Aby tradycji, jaką jest polska gościnność stało się zadość – uczestnicy festynu mogli skosztować m.in.: grochówki, ciast, pierogów, kiełbasek z ogniska. Każde dziecko zostało poczęstowane wielką, kolorową watą cukrową.

W związku z tym, że temat pandemii jest nadal aktualny, w wydzielonym miejscu stanęło stoisko z gadżetami promującymi akcję „#Szczepimysię”. Osoby 65 + i osoby niepełnosprawne mogły tutaj uzyskać informację o ewentualnym dowozie do najbliższego punktu szczepień.

Nie sposób wymienić z imienia i nazwiska wszystkich osób, które sprawiły, że miniona sobota była niezwykła, tak inna niż wszystkie poprzednie – dająca radość i wytchnienie po trudnym koronawirusowym czasie. Sołtys wraz członkami Rady Sołeckiej w Rakowie składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację festynu, a także dziękują mieszkańcom i gościom za tak liczne przybycie i wspaniałą wspólną zabawę.

Print Friendly, PDF & Email