KOLEJNY UDANY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ŻAK – GRUPA 5 W RAMACH ROZGRYWEK „PIERWSZA PIŁKA”

KOLEJNY UDANY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ŻAK – GRUPA 5 W RAMACH ROZGRYWEK „PIERWSZA PIŁKA”

13 czerwca(niedziela) stadion w Łubowie był miejscem rozegrania kolejnego Turnieju Piłki Nożnej w kategorii Żak Grupa 5 w ramach rozgrywek #Pierwsza Piłka# – rocznik 2012 i młodsi.

Do turnieju przystąpiły tym razem 4 drużyny: gospodarz Orzeł Łubowo, Barwicka Akademia Sportu, UKS AP Szczecinek i drużyna Pionier 95 Borne Sulinowo. Nie dojechała na turniej drużyna Hubertus Biały Bór.

Turniejowi od początku towarzyszyła atmosfera festynu i dobrej zabawy, o co zadbał gospodarz imprezy z prezesem Piotrem Krzysztofiakiem, zawodnikami drużyn Orła oraz rodzicami zawodników Żaków drużyny gospodarzy. Każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek, kiełbasę z grilla oraz wodę.

Na oprawę wydarzenia sportowego i wspaniałą atmosferę miała wpływ bardzo duża i głośna grupa rodziców drużyny Pioniera 95 Borne Sulinowa, która dopingiem stworzyła niepowtarzalną atmosferę i super klimat sportowego święta – wielkie dzięki i mega szacunek!!!!

Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym” w wymiarze czasowym 1 x 20 minut. Rozegrano 6 meczy, gdzie nie brakowało radości, zmiany akcji i zdrowej rywalizacji sportowej, a na koniec przybicie tradycyjnej piątki z kolegą i koleżanką z która przed chwilą rywalizowaliśmy.

Ponowie bardzo dobrze w turnieju zaprezentowała się młoda drużyna piłkarzy i piłkarek z Bornego Sulinowa, która odniosła dwa zwycięstwa i uzyskała jeden remis. Młodym zawodnikom z Bornego nie brakowało zaangażowania, ambicji i woli walki o każdy centymetr murawy boiska, oczywiście z zachowaniem zasad fair play. Po raz kolejny postawa młodych zawodników i zawodniczek „Pioniera 95” może cieszyć i wywoływać dumę trenera oraz rodziców, za co bardzo dziękuję swoim podopiecznym.

Dla celów kronikarskich i satysfakcji oraz radości młodych zawodników podaję informację, iż w całym turnieju zdobyliśmy 11 bramek, a straciliśmy 6 goli. Jest to zasługa postawy w grze całej drużyny i zaangażowaniu każdego zawodnika, który przebywał na boisku w poczynania obronne i działania w ataku oraz postawie w bramce Borysa Mychlewicza. Bramki zdobywali: Grobelski Stanisław – 1, Kapuściński Bartosz – 3, Kulak Max -3, Palicki Szymon – 1, Skiba Paweł – 1 , Szadkowski Kacper – 2.

Drużyna Pioniera 95 Borne Sulinowo wystąpiła w składzie:
Chadeja Kornel, Grobelski Stanisław, Kapuściński Bartosz, Kulak Max, Mychlewicz Borys, Palicki Szymon , Rebidas Hanna, Skiba Paweł, Szadkowski Kacper, Śpiewanek Lena, Światek – Krauz Julian, Zientara Marcel oraz trener Dariusz Palicki.

Tekst: Dariusz Palicki

Print Friendly, PDF & Email