„Kuźnia Talentów” – spływ kajakowy

„Kuźnia Talentów” – spływ kajakowy

W dniu 29 sierpnia Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Kuźnia Talentów”, dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miejski w Bornem Sulinowie, zorganizowało Rodzinny Spływ Kajakowy. Pomysłodawcą i realizatorem spływu był prezes stowarzyszenia –  Marek Pasławski. Kajakowa przygoda rozpoczęła się o 9.00 przejazdem z Bornego do mostu w Liszkowie.  

Uczestnicy rekreacyjnego  przedsięwzięcia przemierzyli j. Długie, a następnie wpłynęli do rzeki Piławy w kierunku tamy. Tutaj  był  krótki postój. Kolejna cześć spływu urozmaicona została różnymi naturalnymi przeszkodami wodnymi. Na Zalewach Nadarzyckich całą grupę przywitało słońce – od rana było pochmurnie i było duże prawdopodobieństwo deszczu, ale pogoda dopisała w 100%.

Zakończenie spływu odbyło się na polu biwakowym przed Nadarzycami wspaniałym ogniskiem, pieczoną kiełbaską i napojami. Wszyscy uczestnicy (objęci ubezpieczeniem) otrzymali okolicznościowe butony oraz czapki. Spływ udał się wspaniale o czym świadczył dobry humor uczestników. Odbiorcy projektu byli w różnym wieku – od przedszkola do seniora – i świetnie poradzili sobie ze wszystkimi przeszkodami.

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Kuźnia Talentów” serdecznie dziękuje  wszystkim uczestnikom spływu za determinację, odwagę i wytrwałość oraz  firmie „Niebieski Kajak” za wspaniałą obsługę i wielki profesjonalizm. Do zobaczenia na następnych imprezach organizowanych przez SIS „Kuźnia Talentów”!

Tekst: Marek Pasławski

Print Friendly, PDF & Email