Pomoc w kształcie serca

Pomoc w kształcie serca

Kilka tygodni temu przed budynkiem Informacji Turystycznej  w Bornem Sulinowie stanął metalowy kosz w kształcie serduszka, który w bardzo szybkim tempie mieszkańcy zaczęli wypełniać plastikowymi nakrętkami. Na tej okazałej konstrukcji nie ma informacji co to za akcja, kto ją zainicjował i kogo w ten nietypowy sposób wspieramy. Brak informacji nie był dla nikogo problemem – sama forma konstrukcji wyzwoliła w naszych mieszkańcach odruch bezwarunkowy – „Pomagamy!”

Mimo wszystko spieszymy Państwu wyjaśnić kto jest pomysłodawcą przedsięwzięcia i kogo wspieramy. Projekt zainicjowało Stowarzyszenie Be Happy, które z własnych środków kupiło metalowe serce. Pierwsza partia plastikowych nakrętek zostanie przeznaczona dla małego Jasia z zespołem Downa z miejscowości Ostroróg (gmina Czaplinek). Mama Janka od wielu lat włącza się w wiele projektów związanych z naszą gminą i z działalnością Stowarzyszenia Be Happy, dlatego też charytatywna akcja jest formą podziękowania w najpiękniejszej formie – pomocy dziecku, które walczy z wieloma schorzeniami.

Niebawem serduszko zostanie oficjalnie przekazane przez Stowarzyszenie Be Happy burmistrzowi Bornego Sulinowa Dorocie Chrzanowskiej.

 

Print Friendly, PDF & Email