ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy!

Za kilka dni będziemy celebrować najważniejsze dla chrześcijan Święto Zmartwychwstania Pańskiego. W tym roku religijne uroczystości obchodzone będą w cieniu pandemii i nałożonych przez rząd restrykcji – bardzo surowych i niecodziennych, ale mających na celu ochronę naszego zdrowia, a być może życia. Dlatego też wielu osobom nie będzie dane zjeść świątecznego śniadania w towarzystwie najbliższych osób.
Bardzo wielu mieszkańców spędzi świąteczne chwile samotnie. Nie spotkamy się w kościołach, nie będzie procesji rezurekcyjnej, nie poświęcimy pokarmów, a nasze palmy nie zostaną pobłogosławione wodą święconą. Jednak mimo czasu pełnego obaw o własne zdrowie i bliskich nam osób, o pracę i finanse, postarajmy się podarować swoim rodzinom spokojną Wielkanoc – pełną wiary i nadziei, że wszystko się ułoży i wróci do tak upragnionej normalności.

Będzie to niezmiernie trudny czas dla nas wszystkich, a szczególnie dla naszych seniorów, dla których zarażenie się koronawirusem stanowi ogromne zagrożenie. Dlatego nie zapominajmy o osobach starszych, samotnych i chorych. Wspomóżmy ich choćby zrobieniem zakupów lub podarowaniem świątecznej potrawy, bo w obecnej sytuacji dobre uczynki mają większą moc niż słowa.

Przedświąteczny okres to czas składania życzeń, a dla nas to również okazja do złożenia podziękowań. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które w piękny i solidarny sposób włączają się do akcji mających na celu ochronę naszego zdrowia.

Choć tegoroczne świąteczne dni tak bardzo będą odbiegać od tej naszej swojskiej polskiej Wielkanocy, to chcielibyśmy Państwu złożyć tradycyjne życzenia.

Z okazji Święta Zmartwychwstania Pańskiego
proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia
zdrowia i wszelkiego dobra.
Niech czas ten napełni Państwa wzajemną życzliwością i spokojem,
a świąteczne chwile dadzą Państwu siłę w pokonywaniu trudności
i pozwolą z nadzieją spojrzeć w przyszłość.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Bornem Sulinowie
Mariusz Gorgol
Burmistrz Bornego Sulinowa
Dorota Chrzanowska

 

Print Friendly, PDF & Email