Maseczki ochronne dla mieszkańców Radacza

Maseczki ochronne dla mieszkańców Radacza

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych mieszkańców podczas pandemii koronawirusa Stowarzyszenie Miłośników Miejscowości Radacz i Sołectwo Radacz przy współpracy
z Centrum Kultury i Rekreacji oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Bornem Sulinowie (filia w Radaczu) postanowili uszyć i nieodpłatnie przekazać mieszkańcom maseczki ochronne. W dniu 6 kwietnia większość mieszkańców już otrzymała takie maseczki. Pozostali mogą je odebrać po kontakcie telefonicznym z p. Elżbietą Niepelt (608-476-501).

Maseczki zostały uszyte z bawełnianej tkaniny (z podwójnej warstwy) i dodatkowo posiadają kieszonkę na jednorazowy filtr, którym może być np. flizelina. Do maseczek dołączone zostały karteczki z informacją, że przed każdym użyciem należy je wyprać w temperaturze 60 – 70°C i wyprasować gorącym żelazkiem.

Mamy nadzieję, że noszenie maseczek ochronnych zgodnie z zasadą „MOJA MASECZKA CHRONI CIEBIE, TWOJA MASECZKA CHRONI MNIE!”, podczas kontaktu z inną osobą np. w sklepie, aptece, wizyty u lekarza itp., zmniejszy ryzyko zarażenia koronawirusem. Akcja szycia maseczek będzie kontynuowana w celu przekazania ich służbom medycznym.

Pragnę gorąco podziękować osobom zaangażowanym w akcję przygotowania maseczek, a w szczególności paniom: Agnieczce Lewickiej, Bogumile Pożoga, Justynie Gawrych, Annie Kaniuga, Barbarze Kurz, Alicji Stupak.

Mieszkańcom dziękuję za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii i apeluję „Zostań w domu”.

Elżbieta Niepelt
Prezes Stowarzyszenia Miłośników Miejscowości Radacz

Print Friendly, PDF & Email