UCZNIOWIE Z LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z BORNEGO SULINOWA ZDOBYLI SREBRO W ROZGRYWKACH KOSZYKARSKICH W POWIECIE!!!!

UCZNIOWIE Z LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z BORNEGO SULINOWA ZDOBYLI SREBRO W ROZGRYWKACH KOSZYKARSKICH W POWIECIE!!!!

W dniach 30-31 stycznia 2020 r. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego w piłce koszykowej chłopców szkół średnich w ramach Zachodniopomorskiej Licealiady.

Do rywalizacji przystąpiło aż 7 zespołów (6 ze Szczecinka – ZS nr 1, ZS nr 2, ZST, ZS nr 6, STO i gospodarz imprezy I LO oraz jeden zespół spoza Szczecinka – LO Borne Sulinowo). Drużyny poprzez losowanie podzielono na dwie grupy A i B, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”.

Drużyna z Bornego Sulinowa dotarła do finału rozgrywek, po drodze wygrywając rywalizację w grupie A oraz wygrywając półfinał wynikiem 38 : 21, w którym rywalem był zespół reprezentujący ZS nr 2.

Finał był powtórką z ubiegłego roku, gdzie była taka sama obsada i również spotkały się drużyny LO Borne Sulinowo im. Bohaterów Oflagu II D i I LO im. Księżnej Elżbiety ze Szczecinka.
Po emocjonującym meczu, podczas którego często zmieniał się wynik i prowadzenie, a żaden z zespołów nie mógł uzyskać zdecydowanej przewagi, drużyna z Bornego Sulinowa minimalnie różnicą 2 punktów – 20 : 22 – uległa gospodarzom zawodów i tym razem musiała uznać wyższość drużyny ze Szczecinka, która była żądna rewanżu za ubiegłoroczny finał.
W meczu finałowym zobaczyliśmy dwa bardzo wyrównane zespoły. Była to bardzo dobra promocja koszykówki. To kolejne ważne wydarzenie w historii naszego liceum. Od trzech lat cyklicznie stajemy na podium rozgrywek koszykarskich w powiecie, bardzo dobrze promując naszą szkołę i miasto, co świadczy o zaangażowaniu i uzdolnionej młodzieży, a także o dobrej pracy nauczyciela.

W tym miejscu należą się gratulacje dla zawodników i nauczyciela za sukcesy, jakie stały się ich udziałem. Powinno się wspomnieć, że wszyscy uczniowie to amatorzy, którzy swoje umiejętności doskonalili na zajęciach w-f i zajęciach sks, trenując z zaangażowaniem i wielka sumiennością oraz systematycznością.

Skład zespołu z LO w Bornem Sulinowie:
Polewczyk Michał, Kubiak Oliwier, Gorgol Łukasz, Gancarz Norbert, Drab Bartosz, Sobolewski Mateusz, Bronk Klaudiusz, Jagodzki Jakub, Grzegorczyk Bartosz, Kasprzak Kornel, Schlamberger Max, Grosicki Krystian, Połubiński Bartosz

Tekst: Dariusz Palicki

Print Friendly, PDF & Email