LONGINA MALINOWSKI – ZWYCIĘŻCZYNI PLEBISCYTU „OSOBOWOŚĆ ROKU 2019” W KATEGORII KULTURA!

LONGINA MALINOWSKI – ZWYCIĘŻCZYNI PLEBISCYTU „OSOBOWOŚĆ ROKU 2019” W KATEGORII KULTURA!

Miło nam poinformować, że mieszkanka Bornego Sulinowa, pani Longina Malinowski, nominowana w plebiscycie GS.24.pl pn. „Osobowość Roku 2019” w kategorii kultura za „umiejętność odkrywania pasji w innych osobach i skłaniania ich do realizacji marzeń”, zajęła zaszczytne 1. miejsce.

Zwyciężczyni plebiscytu od 6 lat jest mieszkanką Bornego Sulinowa i ogromną wielbicielką tego urokliwego zakątka Polski. W 2017 r. m.in. dzięki jej inicjatywie powstało Stowarzyszenie „Stacja Kultura”, które z roku na rok rośnie w siłę i staje się kulturalną marką Bornego Sulinowa w piękny sposób promującą twórczość artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki.

W 2019 r. pani Longina przejęła stery w prowadzeniu organizacji – obecnie jest pełnoprawnym prezesem „Stacji Kultura” – i wraz z bardzo aktywnymi członkiniami Stowarzyszenia organizuje: plenery artystyczne, wystawy malarstwa, wieczory słowno – muzyczne, warsztaty malarstwa dla dzieci i młodzieży.

Pasją pani Longiny Malinowski jest od zawsze sztuka w szerokim tego słowa znaczeniu. Od wielu lat mieszkańcy Bornego Sulinowa i wielu innych miejscowości mogą podziwiać jej niezwykłe obrazy… a także autorskie kostiumy, które zachwycają pomysłowością i dbałością o każdy detal.

Teatr to kolejna miłość zwyciężczyni plebiscytu. Pani Longina wraz z przyjaciółką, Lucy von Schickedantz, „raczy” widzów perfekcyjnie wyreżyserowanymi klimatycznymi przedstawieniami, w których bardzo dużą rolę odgrywa słowo, światło i muzyka.

Burmistrz Bornego Sulinowa Dorota Chrzanowska i pracownicy magistratu składają pani Longinie Malinowski serdeczne podziękowania za piękną twórczość, kreatywność i niezwykłą promocję gminy Borne Sulinowo oraz gratulują zdobycia prestiżowego tytułu „OSOBOWOŚĆ ROKU 2019″!

Szczegóły na stronie GK24.pl->>>

 

Print Friendly, PDF & Email