Sukces Animatora Sportu z Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie

Sukces Animatora Sportu  z Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie

Fundacja Orły Sportu, będąca ogólnopolskim operatorem konkursu „Lokalny Animator Sportu”, wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji. Nasz lokalny Animator – Piotr Gałka – pracownik Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, w końcowej klasyfikacji zajął 13. miejsce.

Zważywszy na liczbę osób, które szkolą dzieci i młodzież na przeszło 1,7 tys. Orlikach we wszystkich województwach Polski – jest ich ponad 3,5 tys. – biorąc również pod uwagę bardzo duże zainteresowanie konkursem – zajęcie tak wysokiego miejsca jest szczególnym i bardzo znaczącym osiągnięciem.

Droga do sukcesu nie była łatwa. Na początku Kapituła Konkursu weryfikowała  przesłane przez animatorów ankiety z ich sportowymi, szkoleniowymi osiągnięciami. Do drugiego etapu konkursu, do Ciechocinka, zaproszono jedynie 28 najlepszych animatorów. Wśród nich znalazł się nasz lokalny Animator.

W dniu 24.11.2019 r. ścisła grupa animatorów z całej Polski zmagała się z testami pisemnymi nt. marketingu w sporcie, pierwszej pomocy i wiedzy o sporcie. Nie zabrakło również testu sprawnościowego. Pan Piotr Gałka zajął pierwsze miejsce jako animator sportu w województwie zachodniopomorskim… i osiągnął bardzo wysokie, bo 13. miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Panu Piotrowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy, aby w kolejnym roku stanął na podium.  

Fundacja Orły Sportu od roku 2014 jest operatorem ogólnopolskiego projektu „Lokalny Animator Sportu”, który w latach 2009 – 2015 realizowany był pod nazwą „Animator – Moje Boisko Orlik 2012”. Każdego roku w projekcie uczestniczy ponad 2 tys. Orlików, na których pracuje niemal 3,5 tys. animatorów sportu.

M.T.

Print Friendly, PDF & Email