Informacje ze Sztabu WOŚP w Bornem Sulinowie

Informacje ze Sztabu WOŚP w Bornem Sulinowie

Już niebawem, bo 12 stycznia 2020r.,  czeka nas 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku głównym celem zbiórki jest pozyskanie środków na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

W związku z tym planowany jest zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, tj. inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych oraz oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Potrzeby są ogromne, dlatego sądzimy, że mieszkańcy gminy Borne Sulinowo również powinni mieć możliwość włączenia się do tej niesamowitej akcji. W związku z tym został zorganizowany w Urzędzie Miejskim jeden wspólny sztab. W jego utworzenie zaangażowali się pracownicy urzędu i jednostek podległych, dyrektorzy i nauczyciele ze wszystkich szkół oraz uczniowie, na barkach których spoczywał będzie najważniejszy obowiązek, czyli zbiórka pieniędzy.

Na ulicach naszego miasta oraz niemal wszystkich miejscowości w gminie pojawi się 35 wolontariuszy. Każdy z nich będzie posiadał identyfikator oraz puszkę. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16. roku życia, będą kwestować w towarzystwie osoby pełnoletniej.

Główna impreza 28. Finału WOŚP odbędzie się w hali sportowej w Bornem Sulinowie. Oprócz tego dwie szkoły – SP w Łubowie oraz SP w Juchowie zorganizują w swoich miejscowościach imprezy towarzyszące.

Liczymy na Waszą hojność i już dzisiaj zapraszamy do wspólnego grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Więcej informacji już wkrótce.

Print Friendly, PDF & Email