FAJNE GRANTY T-MOBILE – RUSZA KOLEJNA EDYCJA PROGRAMU GRANTOWEGO DLA NAJMŁODSZYCH MIŁOŚNIKÓW NOWYCH TECHNOLOGII

FAJNE GRANTY T-MOBILE – RUSZA KOLEJNA EDYCJA PROGRAMU GRANTOWEGO DLA NAJMŁODSZYCH MIŁOŚNIKÓW NOWYCH TECHNOLOGII

Właśnie rozpoczęła się trzecia edycja wyjątkowego programu Fajne Granty T-Mobile. Akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i sprawia, że mnóstwo młodych osób zaczyna fascynować się programowaniem. Udział w konkursie mogą wziąć organizacje pozarządowe, szkoły, biblioteki, ośrodki kultury. Co można zdobyć? Nowoczesny sprzęt i bezcenną wiedzę!

Fajne Granty to program realizowany przez Fundację CoderDojo Polska i firmę T-Mobile Polska. Jego celem jest wsparcie inicjatyw i środowisk zajmujących się szerzeniem nauki programowania skierowanej do społeczności lokalnej. W ramach Fajnych Grantów można otrzymać środki i sprzęt, który pozwoli zrealizować zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem nowych technologii.

– W jednej z poprzednich edycji chłopcy z Łomży zrobili ekorobota – robota ze śmieci. Elementy, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasowały, po dołączeniu kilku części elektronicznych, które mogli kupić dzięki przyznanemu grantowi, przekształciły się w coś spektakularnego! – mówi Joanna Pawlak, Prezes Fundacji CoderDojo Polska.

Więcej na stronie Witryna Wiejska->>>

Print Friendly, PDF & Email