Projekt – „Anioły są wśród nas”

Projekt – „Anioły są wśród nas”

Dn. 21 września w Centrum Kultury i Rekreacji odbyło się szkolenie z Powertexu, w którym uczestniczyły beneficjentki projektu pn. „Anioły są wśród nas”. Posługując się techniką Powertex panie z klubu BKO40+ wykonały unikatowe anioły. Niektóre z nich zostały wykończone farbami olejnymi, akrylowymi lub pigmentami.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia niezwykłych prac twórczych mieszkanek Bornego Sulinowa. Anioły, tymczasowo, wyeksponowane zostały na parapecie okiennym kawiarenki należącej do Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie. Biorąc pod uwagę to, że były to pierwsze warsztaty z Powertexem w roli głównej, prace uczestniczek zajęć prezentują się imponująco.

Powertex… co to takiego? To przyjazny dla środowiska utwardzacz tkanin na bazie wody. Występuje w jedenastu kolorach. Utwardza materiały chłonne, takie jak: tkaniny, papier, karton, skóry i włókna szklane. Łatwo łączy się z samoutwardzalnymi glinami, betonem, kamieniami, ceramiką, drewnem i piaskiem. Dzięki niemu można stworzyć rzeźby, obrazy, dekoracje i biżuterię. Wysycha na powietrzu, ale ciepłe powietrze z suszarki znacznie skraca czas schnięcia prac. Głównym celem realizowanego projektu jest poprawa jakości życia kobiet 40+ z Bornego Sulinowa i pobudzenie ich aspiracji rozwojowych poprzez uczestnictwo w szkoleniu i warsztatach kreatywnych z techniki Powertexu.

Projekt został dofinansowany kwotą 3.740,00 zł ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Pojezierze Razem w Szczecinku.

Print Friendly, PDF & Email