Targi Chleba i Miodu 2019

Targi Chleba i Miodu 2019

1 września, w piękny niedzielny poranek, do Bornego Sulinowa zawitali pszczelarze, rękodzielnicy,  wytwórcy chlebów, ciast, przetworów domowych,  wędlin, naturalnych kosmetyków, soków i serów.  Przez kilka godzin plac przy Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie tętnił życiem i muzyką.

Tego dnia przed publicznością zaprezentowały się zespoły: „Jarzębiny” z Jelenia, „Borneńskie Podlotki”, „Spocznij”, Grupa Warsztatowa „E, jak ta sarna”, „ONTIS” oraz solista Eugeniusz Makaryk. Dopełnieniem imprezy był koncert  pn. „Muzyczna Podróż z Chopinem” w wykonaniu dwóch solistek i pianisty w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia…”, dofinansowanego ze środków samorządu Województwa  Zachodniopomorskiego. Panie ubrane w stroje z  minionej epoki wykonały przed publicznością utwory wielkiego polskiego kompozytora:

 1. Chopin – Smutna rzeka
 2. Chopin – Leci liście z drzewa
 3. Chopin – solo fortepianowe
 4. Chopin – Piosnka litewska
 5. Chopin – Precz z moich oczu
 6. Chopin – Życzenie
 7. Fryderyk Chopin/ PaulineViardot- Swaty
 8. Chopin – Moja pieszczotka
 9. Chopin- solo fortepianowe
 10. Chopin – Śliczny chłopiec
 11. Chopin – Poseł
 12. Chopin – Gdzie lubi
 13. Fryderyk Chopin/ PaulineViardot- Opuszczona
 14. Chopin – solo fortepianowe
 15. Chopin – Żal– improwizacja na temat etiudy op.10 nr 3
 16. Chopin – Wiosna
 17. Fryderyk Chopin/ PaulineViardot – Do pięknej

W związku z przypadającą w tym dniu 80. rocznicą wybuchu II Wojny światowej, dwa pierwsze utwory zadedykowano pamięci tych, którzy oddali swe życie za ojczyznę. Każdy z utworów był opatrzony ciekawym komentarzem o kompozytorze, jego wielkiej miłości  – George Sand i okolicznościach, w których powstał.

W trakcie imprezy gościliśmy także uczestników jubileuszowego  XV  Pleneru Artystycznego „Borne Sulinowo – Przyjaźnie”, którzy postanowili zaprezentować swoje prace szerszemu gronu odbiorców. Dzięki przyjaznej atmosferze stworzonej przez zespoły, wystawców i odwiedzających, impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie i już dziś zapraszamy na „Targi Chleba i Miodu 2020”!

Tekst: Paulina Undrych – Matkowska

zdjęcia: Andrzej Dąbrowski 

Print Friendly, PDF & Email