IV Turniej o Puchar Małego Powstańca

IV Turniej o Puchar Małego Powstańca

Już po raz czwarty młodzi piłkarze spotkali się na stadionie w Bornem Sulinowie, aby oddać hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. W tym roku obchodzona była 75. rocznica tego doniosłego, ważnego w historii Polski wydarzenia. Organizatorami turnieju byli: Klub Sportowy „Pionier 95” Borne Sulinowo oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie. Imprezę zorganizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie.

Zanim rozpoczęto zmagania sportowe animator sportu – pan Piotr Gałka – zabrał wszystkich zebranych na stadionie w krótką podróż do przeszłości – zarysował kulisy wybuchu Powstania Warszawskiego i krótko przestawił jego przebieg. Co roku uczestnicy rozgrywek tę chwilę przeżywają wspólnie z bezpośrednim świadkiem pamiętnych wydarzeń – z panem Markiem Szwarcem. W tym roku wyjątkowo, ze względu na udział w obchodach centralnych, Pana Marka na stadionie zabrakło. Jednakże Pan Szwarc nie zapomniał o młodych ludziach i przekazał im przesłanie w postaci słów Jana Pawła II: „Pilnujcie Polskę!”. Organizatorzy kilka dni po uroczystościach z tradycyjnym biało-czerwonym bukietem kwiatów odwiedzili powstańca w jego domu.

W turnieju wystąpiło 6 drużyn:
1. Pionier I Borne Sulinowo
2. Pionier II Borne Sulinowo
3. Błonie I Barwice
4. Błonie II Barwice
5. AP Technik Świdwin
6. AP Drawsko Pomorskie

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdy” – po 12 minut spotkanie, na specjalnie do tego celu przygotowanych boiskach z bramkami 5m x 2m. Po rozegraniu wszystkich spotkań na podium stanęły drużyny:
1. AP Drawsko Pomorskie
2. AP Technik Świdwin
3. Pionier II Borne Sulinowo

Puchar Małego Powstańca do swojej gabloty zabrała drużyna z Drawska Pomorskiego, która zanotowała komplet zwycięstw. Drugie miejsce AP Technik Świdwin też było niemałym zaskoczeniem, gdyż drużyna wystawiła chłopców z młodszych roczników. Trzecie miejsce zajęła młodsza drużyna gospodarzy.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały pamiątkowe puchary, a 5 pierwszych zespołów dodatkowo piłki do piłki nożnej. Oprócz tego nagrodzono najmłodszą uczestniczkę turnieju – pamiątką z oficjalnych obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

W międzyczasie wszyscy zebrani na stadionie mogli posilić się ciepłym posiłkiem przygotowanym przez Pensjonat Ani. Turniej zakończyło wspólne zdjęcie wszystkich uczestników.

Organizatorzy pragną podziękować:
– obsłudze sędziowskiej: Pawłowi Gorgolowi i Mikołajowi Gorajskiemu
– trenerowi Markowi Nagibor za aktywny udział w przygotowaniu logistycznym imprezy
– wolontariuszom (w olbrzymiej większości rodzicom) za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu turnieju.
– gospodarzowi obiektu za przygotowaniu boisk.

Tekst: Piotr Gałka

Print Friendly, PDF & Email