Wsparcie po pożarze w firmie Opak w Szczecinku

Wsparcie po pożarze w firmie Opak w Szczecinku

W związku z tragicznym w skutkach pożarem w zakładzie Opak w Szczecinku, w trybie nadzwyczajnym powołany został sztab kryzysowy. Przedstawiciele samorządu powiatowego – Robert Fabisiak Wicestarosta, jednostek organizacyjnych powiatu, służb, straży i inspekcji, jak również przedstawiciele Miasta Szczecinka, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, podczas posiedzenia 12 sierpnia, uzgodnili plan pomocy dla właściciela firmy Opak oraz ponad 200 pracowników.

-„Dzisiaj po pożarze w firmie Opak zwołaliśmy w starostwie zespół Zarządzania Kryzysowego. Od jutra w PUP będzie dyżurował pracownik, który ma informować pracowników Opak o ich sytuacji, możliwym wsparciu czy procedurze uzyskania w trybie szybkim statusu bezrobotnego w wypadku zakończenia pracy w Opak. Jestem w bezpośrednim kontakcie z WINB, i Komendantem Straży Pożarnej. Jako samorząd powiatowy chcemy przygotować wniosek do Ministerstwa Rodziny i Pracy o wsparcie finansowe pracowników. Poprosiliśmy szefa szczecineckiego ZUS o specjalne procedury w sprawie odciążenia firmy Opak. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ocenia stan obiektów i zagrożenie budowlane. Wszelka pomoc i wsparcie dla właścicieli firmy są dzisiaj bardzo potrzebne-jeśli są takie propozycje prosimy o kontakt z moim pełnomocnikiem d/s kryzysowych p. Sebastianem Koreckim.” – napisał tuż po spotkaniu na swoim profilu społecznościowym Krzysztof Lis Starosta Szczecinecki.

Wyznaczono także osoby, które udzielają informacji zarówno pracownikom firmy Opak jak i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób chcą pomóc w tej wyjątkowo trudnej sytuacji:
Sebastian Korecki – pełnomocnik Starosty ds. zarządzania kryzysowego tel. 606 387 939, e-mail: wzk@powiat.szczecinek.pl;
Edyta Wieleba-Matyśniak tel. 94 37 29250, 512 156 726, e-mail: e.wieleba@powiat.szczecinek.pl

-„Po ustaleniu sytuacji firmy i określeniu kierunku dalszych działań podejmowanych przez przedsiębiorcę PUP w Szczecinku postara się dołożyć wszelkich starań i wychodzić naprzeciw potrzebom zakładu oraz jego pracowników” – powiedział Maciej Batura Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędzie Pracy w Szczecinku…

Więcej na stronie Powiatu Szczecineckiego->>>

Print Friendly, PDF & Email