V Turniej Nocny w Piłkę Nożną.

V Turniej Nocny w Piłkę Nożną.

Wszelkie imprezy sportowe o charakterze rekreacyjnym mają za zadanie promowanie zdrowego stylu życia, ale nie tylko. Jednym z kluczowych celów jest integracja lokalnego środowiska, w tym przypadku środowiska piłkarskiego. Miło nam poinformować, że od około dwóch lat nie integrujemy się tylko w obrębie gminy Borne Sulinowo. Właściwszym stwierdzeniem byłoby, że jest to sportowa integracja powiatu szczecineckiego.

W tegorocznym Turnieju Nocnym, rozegranym 27 lipca, wystartowali zawodnicy i drużyny z miejscowości: Borne Sulinowo, Szczecinek, Turowo, Żółtnica, Barwice, Jeleń, Lipnica.

Na starcie zawodów stanęło 8 drużyn (zaznaczyć trzeba, że chętnych było łącznie 12 zespołów). Turniej rozegrano systemem grupowym – po 4 drużyny w grupie. Z każdej grupy do dalszego etapu przechodziły dwie najlepsze drużyny, które następnie mierzyły się ze sobą w 2 półfinałach. Po rozstrzygnięciach przegrani grali o miejsca 3 – 4, a wygrani o miejsca 1 – 2. Pozostałe drużyny grały mecze o miejsca 5 – 8.

Emocji podczas rozgrywania meczów nie brakowało – po porażkach pojawiała się złość, a euforia po wygranych meczach. Ostatecznie w finale znalazły się dwie najlepsze drużyny: Fanatycy Piłki oraz LZS Chrząstawa. Mecz finałowy pełen był ciekawych akcji, spektakularnych parad bramkarzy, ale ostatecznie o losach rywalizacji zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonali zawodnicy LZS Chrząstawa. Mecz o 3 miejsce także zakończyły się karnymi, które lepiej wykonali zawodnicy Wolni i Spokojni.

Klasyfikacja Turnieju:
1. LZS Chrząstawa
2. Fanatycy Piłki
3. Wolni i Spokojni
4. Banda Łysego
5. KS Gwda
6. Ekipa Remontowa
7. Miasto wjeżdża zamocno
8. Drużyna Procentów

Oprócz tego organizatorzy wybrali:
• najlepszego bramkarza – Łukasz Mychlewicz ( Wolni i Spokojni)
• najlepszego zawodnika – Jan Pietras (LZS Chrząstawa)
• najlepszego strzelca – Michał Barański ( Wolni i Spokojni)

Centrum Kultury i Rekreacji przygotowało dla najlepszych drużyn puchary, a dla wyróżnionych zawodników statuetki. Za obsługę sędziowską odpowiadali – Piotr Gałka i Paweł Gorgol.

Mecz finałowy sędziował Michał Barański.

Tekst: Piotr Gałka

Print Friendly, PDF & Email