Międzywojewódzki Turniej Pomorza i Kujaw w Akrobatyce Sportowej pn. AKRO i SÓL.

Międzywojewódzki Turniej Pomorza i Kujaw w Akrobatyce Sportowej pn. AKRO i SÓL.

Po raz drugi  ALKS Borne Sulinowo miało zaszczyt startować na Międzywojewódzkim Turnieju Pomorza i Kujaw w Akrobatyce Sportowej pn. AKRO i SÓL. Była to wspaniała okazja, aby pokazać dzieciom naszego miasta taką dużą i liczna imprezę sportową.

Wyjazd zorganizowany został ze środków Gminy Borne Sulinowo w ramach dofinansowania  z Małego Grantu na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i w ramach Gminnego Programu Profilaktyki. Promowanie zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie akrobatyki i fitnessu jako fundamentu do dalszego uprawiania sportu – to cel, jaki przyświecał organizatorce wyjazdu  na zawody.

Zawody rozpoczęły się przemarszem drużyn gimnastycznych i akrobatycznych zgłoszonych do zawodów. Rywalizowało tam 12 ekip: UKS JEDYNKA Sulechów, AKS DARZBÓR Szczecinek, UKS JEDYNKA Leszno, ALKS Borne Sulinowo, UKS Kociewie Starogard Gdański, CRC Leszno, UKS Piramida Starogard Gdański, NATALIA PONIEC TEAM, UKS Iskra Piła, KS FLIK Świebodzin, LA PASSION Kołobrzeg i gospodarz –Inowrocławski Klub KYOKUSHIN.

Nasz klub ALKS Borne Sulinowo uplasował sie na 11 miejscu w klasyfikacji drużynowej.

W klasyfikacji zespołowej medal brązowy w dwójkach żeńskich w klasie III zdobyły: Karolina Belczewska , Zofia Zelent.

Dwójki żeńskie pozostałe miejsca: Klaudia Bohdanowicz, Maja Arapinowicz V miejsce, Aleksandra Styś Magda Oporska VIII miejsce, Zuzanna Kwiatkowska, Katarzyna Rudy XI miejsce, Wiktoria Niemiec, Zofia Polewczyk X miejsce,  Klaudia Wilczyńska, Zuzanna Cieślą też  X miejsce.

Trójki żeńskie klasa młodzik: Amelka Nowak, Klara Wojciechowska, Maria Kunicka VII miejsce

Dwójki żeńskie klasa III: Patrycja Polewczyk, Nikola Kaczmarek VII miejsce

Ćwiczenia indywidualne – pierwszy krok:

Najlepszy wynik osiągnęła Nikola Michalak VIII miejsce, Luiza Borchardt IX miejsce, Zuzanna Jurczyszak XI miejsce, Zofia Lawranz XII miejsce, Kasjana Nierodka XIII miejsce, Nikoletta Wegner XIV miejsce.

W zawodach startowało ponad 300 zawodników, którzy oceniani byli przes 10 sędziów  na 4 polach do ćwiczeń.

Print Friendly, PDF & Email