Świąteczny wolontariat w Liceum Ogólnokształcącym

Świąteczny wolontariat w Liceum Ogólnokształcącym

Szybkimi krokami nadchodzą święta. W tym specyficznym czasie uczestnicy Szkolnego Klubu Wolontariusza, działającego w LO im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie wzmagają swoją charytatywną aktywność, nie zapominając o najbardziej potrzebujących mieszkańcach naszego miasta.

Tym razem już od listopada zaczęliśmy nasze działania od zbiórki ozdób bożonarodzeniowych. Do akcji przyłączyli się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej. Nasze wolontariuszki postanowiły same wykonać większość świątecznych wazonów, świeczników czy stroików, a po sprzedaży, która miała miejsce w kościele pw. św. Brata Alberta w Bornem Sulinowie, dochód przeznaczony był dla najbardziej potrzebujących. Cieszymy się, że nasza akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Jak co roku, tradycyjnie 6 grudnia nasz „Mikołaj” wraz z pomocnikiem Rudolfem, rozpoczął wizytę w Szkole Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Odwiedziny okazały się udane, okraszone wieloma prezentami, które otrzymali najmłodsi uczniowie SP. W zamian za to nasz Mikołaj został obdarowany przez maluchów koszykiem łakoci.

Natomiast przed samą przerwą świąteczną, 19 i 20 grudnia miał miejsce finał najbardziej spektakularnej akcji, zainicjowanej przez wolontariuszy. Zaproponowaliśmy, by cała nasza szkoła wzięła udział w nieformalnej Szlachetnej Paczce. Wspólnie z pracownikami MGOPS z Bornego Sulinowa wybraliśmy jedną z mieszkanek naszego miasta, która jest w trudnej sytuacji życiowej. Aby zwiększyć efektywność, podzieliliśmy zadania na poszczególne klasy, które zaczęły szybko realizować swoje zadania. Szybko okazało się jednak, że potrzeby naszej podopiecznej są znacznie większe. Mianowicie pilnie potrzebny jest specjalistyczny materac. Postanowiliśmy spróbować zmierzyć się również i z tym wyzwaniem. Skontaktowaliśmy się z kilkoma firmami działającymi na terenie naszego miasta, z których jedna od razu odpowiedziała na nasz apel. Pani Anna Modrzejewska, Prezes firmy ANIMUS sfinansowała zakup profesjonalnego materaca. Z tego miejsca jeszcze raz pragniemy podziękować Pani Prezes za tak szlachetny gest oraz błyskawiczną reakcję na naszą prośbę.

Dnia 19 grudnia zawieźliśmy naszej podopiecznej materac, następnego dnia, wraz z kilkoma uczniami naszej szkoły przywieźliśmy Szlachetną Paczkę – owoc działania całego Liceum. Była to bardzo wzruszająca chwila, nie obyło się bez łez wzruszenia.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyłączyli się do naszych świątecznych akcji, wierząc głęboko w to, że dobro powraca.
Życzymy wszystkim Państwu wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym 2019 roku.

Wolontariusze z LO
im. Bohaterów Oflagu II D
w Bornem Sulinowie

PrintFriendly and PDF