Rodzinne warsztaty wykonywania ozdób choinkowych w CKiR

Rodzinne warsztaty wykonywania ozdób choinkowych w CKiR

W dniu 15 grudnia duch Świąt Bożego Narodzenia zawitał do Bornego Sulinowa, a dokładnie do Centrum Kultury i Rekreacji, gdzie od godz.11:00 odbywały się „Rodzinne warsztaty wykonywania ozdób choinkowych”. Na gości czekały przygotowane stanowiska, na których można było wykonywać najróżniejsze ozdoby. Nad poprawnym wykonaniem zadań czuwały panie instruktorki ze świetlic w Piławie, Krągach, Radaczu i Liszkowie, które służyły pomocną dłonią i radą.

Aby atmosfera wydarzenia była prawdziwie świąteczna, ciepła i rodzinna, w trakcie prac manualnych, na przygotowanej scenie kolędowały wraz z uczestnikami lokalne zespoły muzyczne: „Jarzębiny” z Jelenia, „Borneńskie Wrzosy”, „Duet Elżbieta i Krzysztof”.
Po raz pierwszy swoje umiejętności muzyczne zaprezentowały młodziutkie uczestniczki zajęć gry na instrumentach pod opieką Pana Krzysztofa Kacperczaka. Mieliśmy także okazję wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Pani Marzeny Ostryńskiej i Pana Krzysztofa Mendyk, którzy zaśpiewali dla nas także amerykańskie Christmas Carols.

Strawie dla ducha towarzyszyły również ciepłe, grillowane kiełbaski i łakocie.
Uczestnicy warsztatów ręcznie wykonanymi ozdobami choinkowymi pięknie przystroili choinkę.

Informację przygotowała
pani Paulina Undrych Matkowska
– dyrektor CKIR

 

 

 

 

 

 

 

 

************

 

 

PrintFriendly and PDF