Świąteczny grudzień w świetlicach wiejskich!

Świąteczny grudzień w świetlicach wiejskich!

Grudzień dla dzieci jest czasem szczególnym, w domach pojawiają się piękne choinki, radio gra nastrojowe świąteczne przeboje, a dzieci odwiedza szczególny gość – św. Mikołaj, który przynosi prezenty. Magia świąt odmieniła także nasze świetlice wiejskie. Pojawiły się pięknie ozdobione choinki, stroiki oraz bombki. Wszystko zostało wykonane przez najmłodszych uczestników zajęć przy pomocy pań instruktorek.
W okolicach 6 grudnia wszystkie dzieci nasłuchują dźwięku dzwonków, które zapowiadają przyjście św. Mikołaja i tak też było z naszymi pociechami.

W świetlicy w Juchowie odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. W zmaganiach udział wzięło 13 osób. Mimo że rezultaty rozgrywek były różne, to Mikołaj obdarował każdego słodkim paczkami. W świetlicy w Krągach, na imprezie mikołajkowej, zgromadziła się spora grupa dzieci wraz z rodzicami. Tego wieczoru o dobre humory uczestników zadbali instruktorzy z Centrum Kultury i Rekreacji – panowie Piotr Gałka i Wojciech Więckowski. Przez blisko dwie godziny wszyscy świetnie bawili się, a każde dziecko wyszło z upominkiem za udział w konkurencji sportowej lub tanecznej.

Huczna zabawa mikołajkowa odbyła się w świetlicy w Łubowie. Impreza odbyła się z inicjatywy stowarzyszenia Be Happy przy współpracy pracowników Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie – świetlicy Łubowo; Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie – Filia MBP Łubowo oraz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Łubowie.
Tego dnia na dzieci czekała moc atrakcji, m.in. stoły zastawione łakociami i owocami. Każdy, kto przybył tego dnia do sali świetlicy mógł wystartować w konkursie na rysunek św. Mikołaja lub uczestniczyć w zabawach taneczno – sportowych prowadzonych przez animatora sportu CKiR.

Najważniejszym punktem programu tego dnia była jednak wizyta szczególnego gościa, na którego wszyscy czekali – św. Mikołaja. Trzeba zaznaczyć, że worek z prezentami pękał w szwach, gdyż liczba dzieci do obdarowania wynosiła w granicach 70 osób!

Trochę inaczej świętowano mikołajki w świetlicy w Radaczu. W tej miejscowości Mikołaj osobiście odwiedza wszystkich milusińskich w domach i rozdaje prezenty.

Uśmiech i zadowolenie dzieci z otrzymanych paczek były najlepszą zapłatą za pracę włożoną przez wszystkich pracowników Centrum Kultury i Rekreacji w realizacji ww. projektów.

W najbliższym czasie, w Liszkowie, 14 grudnia oraz 15 grudnia, w głównej siedzibie Centrum Kultury i Rekreacji odbędą się imprezy świąteczne, gdzie główną postacią będzie znów św. Mikołaj.

Opracował Piotr Gałka
– animator w CKIR w Bornem Sulinowie

PrintFriendly and PDF