Kochamy Cię Polsko!

Kochamy Cię Polsko!

Dzień 27 listopada doskonale wpisał się w tegoroczne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Parlamenty uczniowskie; Szkoły Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D, przy wsparciu swych opiekunów – pani Ewy Marczyńskiej, Agnieszki Pawlak-Geniusz i Joanny Wieczorek, przygotowały i przeprowadziły I Borneński Turniej Wiedzy ”Kocham Cię Polsko”.

Motyw przewodni Turnieju związany był z obchodzoną w tym roku, 100. rocznicą odzyskania niepodległości, a przygotowane przez uczniów pytania i zadania nawiązały do historii oraz tradycji Polski.

Młodzież potraktowała temat z szacunkiem ale i z przymrużeniem oka, a do drużyn zaprosiła nauczycieli z obu szkół, pracowników Urzędu Miejskiego oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie. Zadaniem uczniów było kibicowanie i wspieranie zestresowanych zawodników.
Szybko okazało się, że stres i obawy uczestników były nieuzasadnione, bo nie dość, że wszyscy wykazali się wybitną wiedzą, to jeszcze świetnie się bawili. Zawodnicy każdej z drużyn dzielnie mierzyli się z zadaniami, ale wygrany mógł być tylko jeden. W tym roku niepokonana okazała się Szkoła Podstawowa im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Organizatorzy dziękują dyrektorom obu szkół; panu Wiesławowi Tranbowiczowi i panu Jackowi Wojciechowskiemu, Radzie Rodziców Liceum, Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły im. Bohaterów Oflagu II D oraz Urzędowi Miejskiemu w Bornem Sulinowie za finansowe i merytoryczne wsparcie naszej inicjatywy.

Zawodnikom gratulujemy wiedzy i poczucia humoru!

Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Oflagu II D
w Bornem Sulinowie

PrintFriendly and PDF