Otrzęsiny klasy pierwszej

Otrzęsiny klasy pierwszej

Piękna, niemal letnia pogoda sprzyjała ważnemu wydarzeniu szkolnemu, jakim były Otrzęsiny w Starym Kaleńsku. Kolejna klasa z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie zmierzyła się z wymyślnymi próbami przygotowanymi przez starszych licealistów, którzy rok wcześniej byli poddani podobnemu, szkolnemu  „obrzędowi inicjacyjnemu”. 

Pierwszoklasiści z uśmiechem na twarzach i prawdziwie kocim sprytem fantastycznie radzili sobie z różnorakimi przeszkodami i utrapieniami. Dopingowani przez starszych, wdrapywali się na  oblaną olejem zjeżdżalnię,  przeciskali się przez wypełniony błotem  tunel, próbowali oryginalnej potrawy opartej na „tajnej”, przekazywanej z klasy do klasy recepturze.

Trudy otrzęsin nie ominęły także wychowawcy klasy I LO,  który  nie chcąc zawieść swoich uczniów, wychylił puchar przedziwnej  mikstury.  Licealni nowicjusze otrzymali  przechodni puchar, który w przyszłym roku przekazany będzie następnej klasie. Wieczorem nastolatkowie integrowali się przy ognisku, nawiązywały się nowe znajomości, a nauczyciele mogli lepiej poznawać swoich uczniów w innych, pozaszkolnych sytuacjach.

PrintFriendly and PDF