Niemiecka młodzież znowu w Bornem!

Niemiecka młodzież znowu w Bornem!

Już po raz czwarty uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie gościli młodzież zza Odry. Tym razem 15 uczniów przyjechało do nas z Spantekow, z gminy Anklam, z którą Borne Sulinowo współpracuje.

Gospodarze spisali się na medal – Niemcy wracając do domu przyznali, że wyjeżdżają z zupełnie innym, dużo bardziej pozytywnym wizerunkiem naszego kraju niż wcześniej sobie wyobrażali. Zachwycił ich zamek w Malborku, urzekł przepiękny Gdańsk i malownicze okolice Jeziora Pile, a historią Bornego Sulinowa byli wręcz zafascynowani. Ogromną atrakcją był również pobyt w Gospodarstwie Ekologicznym w Juchowie.

Polscy i niemieccy uczniowie spędzili ze sobą cały tydzień. Razem przygotowywali posiłki, grali w gry zespołowe, dyskutowali, a hitem było wspólne sporządzanie i spożywanie ruskich pierogów, które niezmiernie wszystkim smakowały.

Najlepszym potwierdzeniem udanego pobytu gości , były łzy wylane na pożegnanie.

Ale kolejne spotkanie już niedługo. Tym razem nasza młodzież w kwietniu przyszłego roku uda się do Niemiec.

Organizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży i pomocy Urzędu Miasta Borne Sulinowo.

Nie sposób również podkreślić roli Pań Anity Prengel i Agnieszki Pawlak-Gieniusz, nauczycielek naszego Liceum, które całą wizytę zorganizowały, dbały o każdy szczegół i sprawowały opiekę nad młodzieżą. Obu Paniom gratulujemy udanego przedsięwzięcia i składamy wyrazy podziękowania.

Jacek Wojciechowski
Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego
im. Bohaterów Oflagu II D

PrintFriendly and PDF