Edukacja w gospodarstwie ekologicznym

Edukacja w gospodarstwie ekologicznym

Fundacja im. Stanisława Karłowskiego realizowała w latach 2016 – 2018 międzynarodowy projekt „Gospodarstwo ekologiczne miejscem edukacji” w ramach programu UE Erasmus+. Partnerami projektu są organizacje z Austrii, Czech, Niemiec, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

„Gospodarstwo ekologiczne miejscem edukacji” – dwuletni projekt realizowany przez 8 organizacji z siedmiu krajów partnerskich (Austria, Czechy, Dania, Niemcy, Norwegia, Polska, Wielka Brytania) w ramach programu Erasmus+ dobiega końca. Przez dwa ostatnie lata spotykaliśmy się regularnie, odwiedzaliśmy różnorodne gospodarstwa edukacyjne, wymienialiśmy się doświadczeniami oraz pracowaliśmy nad kursem e-learningowym, który dotyczy właśnie tematyki nauki w gospodarstwach ekologicznych. Efektem naszej wspólnej pracy jest kurs, który kierujemy do rolników, nauczycieli, edukatorów, władz oświatowych oraz do osób zainteresowanych problematyką edukacji ekologicznej, gospodarstw ekologicznych i ich roli w edukacji dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a także osób ze specjalnymi potrzebami.

Odwiedzając naszą stronę internetową www.learningonbiofarm.eu znajdziecie Państwo zasób wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego. Dowiecie się, jak zaplanować wizytę w gospodarstwie, jak przygotować się do wizyty, jak wykorzystać zdobyte w gospodarstwie informacje na lekcjach w szkole. Chcąc zorganizować zielone lekcje w gospodarstwie, dowiecie się, jak krok po krok przygotować takie zajęcia i z powodzeniem je przeprowadzić. Znajdziecie też Państwo scenariusz konkretnych zajęć oraz bogatą literaturę poświęconą edukacji w gospodarstwach ekologicznych.

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej, zapraszamy do odwiedzenia strony:
www.learningonbiofarm.eu

PrintFriendly and PDF