Wojewódzki Międzypokoleniowy Turniej w Bule

Wojewódzki Międzypokoleniowy Turniej w Bule

W dniu 27 września, na kompleksie boisk „Orlik” w Bornem Sulinowie odbył się Wojewódzki Międzypokoleniowy Turniej w Bule. Impreza uzyskała dofinansowanie
z Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, w ramach programu „Społecznik 2018”. Główni organizatorzy turnieju to: Stowarzyszenie „Folklor” z Jelenia, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie.
Imprezę koordynowali: pan Piotr Gałka i pani Joanna Kołatka. Do wspólnej zabawy zaproszono 22 zespoły (po dwa z każdej placówki) zrzeszające seniorów i osoby niepełnosprawne.

W turnieju udział wzięły:
1.Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie;
2.Klub Aktywnego Seniora w Bornem Sulinowie;
3.Środowiskowy Dom Samopomocy w Bornem Sulinowie;
4.Borneński Uniwersytet Trzeciego wieku w Bornem Sulinowie;
5.Dom Dziennego Pobytu „Złota Jesień” w Szczecinku;
6.Warsztat Terapii Zajęciowej w Czaplinku;
7.Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałczu;
8.Środowiskowy Dom Samopomocy w Turowie i Gwdzie;
9.Środowiskowy Dom Samopomocy „Walentynka” w Szczecinku;
10.Środowiskowy Dom Samopomocy „Radość” w Połczynie Zdroju;
11.Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczko” w Barwicach.

Przybyli goście otrzymali pakiet startowy w postaci słodkiego poczęstunku i wody. Natomiast na opiekunów poszczególnych zespołów czekał szwedzki stół z łakociami, kawą i herbatą
(przygotowany przez panią Ewę Urbańską ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Bornem Sulinowie).
O godz. 10:00 turniej został uroczyście otwarty przez animatora sportu w CKiR, pana Piotra Gałkę, który serdecznie powitał zawodników, opiekunów, kibiców oraz sędziów. O godzinie 10:30 rozpoczęły się zmagania sportowe. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim (rundowym) po 5 rund 20 minutowych. Mimo jesiennej pogody i padającego deszczu uczestnicy swoją pasją i radością pokazali, że tego typu inicjatywy są bardzo potrzebne. W trakcie rozgrywek obecni na boisku kibice spontanicznie bawili się przy muzyce puszczanej przez wodzireja imprezy, pana Wojciecha Więckowskiego. Uczestnicy imprezy, przemoknięci, zmarznięci, ale szczęśliwi, po zakończeniu rywalizacji sportowej, udali się do Pensjonatu „Ani”, gdzie czekała na wszystkich ciepła zupa i kiełbaski z rusztu. Po wspólnym obiedzie nadszedł czas wręczania nagród indywidualnych i zespołowych. Każda drużyna otrzymała dyplom, komplet buli oraz puchar, a trzy najlepsze zespoły wyróżnione zostały statuetkami. Koordynatorzy, Piotr Gałka i Joanna Kołatka, podziękowali wszystkim uczestnikom i organizatorom, oficjalnie kończąc turniej.

Serdeczne dziękujemy naszym partnerom: Klubowi Sportowemu „Borbul” za obsługę sędziowską oraz Pensjonatowi „Ani” za smaczny catering.

Animator sportu w CKiR – Piotr Gałka

PrintFriendly and PDF