III Turniej o Puchar Małego Powstańca

III Turniej o Puchar Małego Powstańca

Dnia 4 sierpnia, na kompleksie boisk Orlik w Bornem Sulinowie odbył się Turniej Piłki Nożnej dla dzieci z roczników 2006 i młodszych Turniej zorganizowany został przez Klub Sportowy Pionier 95 Borne Sulinowo oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie. Nieocenione wsparcie organizatorzy uzyskali od Gminy Borne Sulinowo.
Turniej z jednej strony miał na celu popularyzację aktywności fizycznej wśród dzieci, a z drugiej strony wzbudzić miał w młodym pokoleniu Polaków postawy patriotyczne i poszerzyć ich wiedzę na temat Powstania Warszawskiego.
Zanim rozpoczęła się rywalizacja na boisku, uroczystego otwarcia dokonał pan Piotr Gałka – animator sportu w CKiR, który wprowadził młodych piłkarzy w świat historii, a także zapoznał wszystkich z honorowym gościem – panem Markiem Szwarcem – powstańcem warszawskim. Nasz gość został przywitany oklaskami, a także otrzymał bukiet biało – czerwonych kwiatów w ramach podziękowań za Jego patriotyczną postawę w przeszłości.

Po części wstępnej przyszedł czas na zmagania sportowe. W rywalizacji udział wzięły 4 drużyny: Hubertus Biały Bór, Błonie Barwice, UKS Motława Suchy Dąb oraz gospodarze KS Pionier 95 Borne Sulinowo.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
1. UKS Motława Suchy Dąb
2. Hubertus Biały Bór
3. Błonie Barwice
4. KS Pionier 95 Borne Sulinowo

Po zakończeniu zmagań wszystkie drużyny otrzymały puchary i piłki, a także uhonorowano najlepszych zawodników z każdej drużyny. Na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek.

Kierujemy serdeczne podziękowania dla sponsorów:
1. Gminy Borne Sulinowo,
2. Pana Dariusza Kęsy

Opracował
animator sportu Piotr Gałka

PrintFriendly and PDF