Program XV jubileuszowego Zlotu Pojazdów Militarnych – 2018

Program XV jubileuszowego Zlotu Pojazdów Militarnych – 2018

W dniach 16-19 sierpnia w Bornem Sulinowie odbywać się będzie XV jubileuszowa edycja Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych “Gąsienice i Podkowy”. Zlot rozpocznie się o godzinie 17.00 uroczystym podniesieniem flagi państwowej na maszt. Otwarciu imprezy towarzyszyć będzie muzyka wojskowa. Do Bornego Sulinowa zjadą czołgi, wozy pancerne, motocykle oraz haubice, do tego sprzęt wojskowy i broń z kilkunastu armii świata.

Na zwiedzających czekać będą konne pokazy poświęcone “Husarii – pierwszej formacji pancernej Rzeczypospolitej”, rekonstrukcje militarne, przejazdy i prezentacje najciekawszych pojazdów wojskowych wraz z komentarzem oraz jarmark militarny.

Publiczność będzie miała okazję obserwować skoki spadochronowe i wziąć udział w konkursach o tematyce wojskowej. W związku z tematem przewodnim imprezy  “muzea i grupy rekonstrukcyjne” powstanie na czas Zlotu specjalny “Muzealny trakt” oraz “Muzeum Zlotowe”, w którym odbywać się będą prelekcje i pokazy związane z wojskowością. Wieczorami scena zlotowa będzie gościć zespoły muzyczne.

Program XV jubileuszowego Zlotu Pojazdów Militarnych „Gąsienice i Podkowy” – 2018

 

PrintFriendly and PDF