Człowiek tonie w ciszy – pierwsza pomoc osobie tonącej

Człowiek tonie w ciszy – pierwsza pomoc osobie tonącej

Planujesz rodzinny wyjazd nad morze? A może spływ kajakowy ze znajomymi? Jednak, czy wiesz jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś w Twoim pobliżu tonie? Pewnie wielu z nas nie jest świadomych, że utonięcie jest trzecią, najczęstszą przyczyną nieumyślnej śmierci na świecie.
W samym czerwcu tego roku w Polsce na skutek utonięcia zginęły 64 osoby, a to dopiero początek okresu wakacyjnego. Przerażające, prawda?

Z tego powodu firma EACTIVE wraz z Oddziałem Wrocławskim Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej i prezesem Łukaszem Iskrzyckim stworzyli infografikę dotyczącą udzielenia pierwszej pomocy osobie tonącej.

Akcja ratunkowa tonącego należy do jednej z najtrudniejszych, dlatego tak ważne jest aby zapoznać się z jej zasadami. Poprawa bezpieczeństwa nad wodą powinna być priorytetem każdego z nas, szczególnie w okresie wakacyjnym. Mamy nadzieję, że dzięki przedstawionej infografice, każda osoba zyska niezbędną wiedzę na temat udzielenia pierwszej pomocy osobie tonącej i będzie przygotowana na przeprowadzenie akcji ratowniczej.

Strona firmy EACTIVE https://www.eactive.pl/pozycjonowanie/news/czy-potrafisz-pomoc-osobie-tonacej-zapoznaj-sie-z-infografika/

 

 

PrintFriendly and PDF