V Konkurs wiedzy o gminie Borne Sulinowo

V Konkurs wiedzy o gminie Borne Sulinowo

„Moja Mała Ojczyzna” – Już po raz piąty gimnazjaliści, uczniowie szkół podstawowych naszej gminy oraz słuchacze  Borneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wiek rywalizowali o palmę pierwszeństwa w gminnym konkursie  „Moja Mała Ojczyzna”. 

Tym razem zwycięstwo przypadło w udziale uczniom z Bornego Sulinowa. W grupie gimnazjalistów drugie miejsce ex aequo zajęli uczniowie z Juchowa i Łubowa. W grupie młodszych – drugie miejsce przypadło w udziale uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Uśmiechu w Jeleniu, trzecie- uczniom   Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, czwarte – Szkoły Podstawowej im. Pierwszych Osadników w Łubowie.

W grupie „starszaków” zwyciężyli Państwo Danuta Kmiecik i Zbigniew Kominiarczuk, drugie miejsce przypadło Państwu Jadwidze i Wojciechowi   Zdziechowskim.  Rywalizacja była zacięta, a o wynikach zadecydowały niewielkie różnice punktowe, dlatego należy pogratulować wszystkim uczestnikom!

W tym roku, oprócz pytań dotyczących naszej małej ojczyzny –   historii, zabytków, geografii gminy Borne Sulinowo, zawodnicy zmierzyli się również z tematyką niepodległościową. Organizatorzy chcieli tym samym nawiązać do zbliżającej się, setnej, rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie nie zawiedli-  doskonale znają swoją historię. Dla chętnych udostępniamy przygotowaną przez organizatorów witrynę z zadaniami konkursowymi: https://sites.google.com/site/mmo07062018/. Życzymy powodzenia!

Konkurs w takiej postaci powstał dzięki pomocy Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie, które zdobyło fundusze na realizację dzisiejszego działania  oraz Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa które zafundowało nieprzeciętne nagrody dla młodych uczestników. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a dzięki uprzejmości sponsora wezmą udział w zabawach na Tankodromie i przejażdżce pojazdami militarnymi. Najaktywniejsi uczestnicy mogą zdobyć dodatkowe nagrody – m.in. przelot samolotem z elitarną jednostką Grom.

Serdecznie dziękujemy panu Jarosławowi Marczyńskimu, Prezesowi Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa za pomoc i ufundowanie cennych nagród.

Wszystkich zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku!

V Konkurs Wiedzy o Gminie Borne Sulinowo był realizacją zadania publicznego: „Działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynek dzieci i młodzieży”.

Tytuł zadania publicznego „NASZA NIEPODLEGŁA”

Agnieszka Pawlak-Geniusz

PrintFriendly and PDF