Koncert – twórczość Edwarda Stachury w aranżacji grupy „WRZOSOWISKA”

Koncert – twórczość Edwarda Stachury w aranżacji grupy „WRZOSOWISKA”

To był najwspanialszy piątek trzynastego! O takim cudownym zakończeniu dnia można tylko marzyć, a jednak wydarzyło się naprawdę. Projekt muzyczny poświęcony twórczości Edwarda Stachury w aranżacji grupy „WRZOSOWISKA” zgromadził tłum miłośników muzyki znanej z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa.

To, w jaki sposób zaprezentowali ten dorobek borneńskiej publiczności Dawid Krzyk, Grzegorz Tyluś, Stanisław Ogorzałek i Janusz Jędrzejczyk, oczarowało absolutnie wszystkich.

Ale zacznijmy od początku…

Godzina 20.00, aula Budynku Kulturalno- Oświatowego, 140 krzeseł i każde miejsce zajęte, scena zastawiona sprzętami, profesjonalne nagłośnienie, stelaże z mnóstwem świateł, potężna konsola w tle, a za jej sterami trzech fachowców, bo przecież ma być profesjonalnie. Powitanie Iwony Gajewskiej-Tranbowicz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie i krótka zapowiedź tego, co czeka nas za moment. Chwila oczekiwania i na scenę wkracza czterech zwyczajnych, sympatycznych chłopaków: Staszek, Dawid, Janusz i Grzesiek. I nic nie zapowiadało tego trzęsienia ziemi, jakie wspólnie wywołali, a które trwało półtorej godziny i ciągle było nam mało! Ktoś z publiczności zawołał słowami piosenki, że my tak chcemy do „ Czwartej nad ranem” i nie było w tym przesady…

Więcej na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej http://www.mbp.bornesulinowo.pl/cms/?p=30333

PrintFriendly and PDF