Spartakiada dzieci i młodzieży

Spartakiada dzieci i młodzieży

W tym roku mija 25 lat od momentu, kiedy Borne Sulinowo po raz pierwszy otworzyło swoje podwoje dla ludności cywilnej. Wśród wielu atrakcji, które będą towarzyszyły rocznicowym obchodom, odbędą się również zawody sportowe. W dniu 30 maja 2018r. (środa)  rozegrana zostanie Spartakiada dzieci i młodzieży.

Do udziału w Spartakiadzie zaproszono uczniów ze wszystkich szkół z terenu miasta i gminy Borne Sulinowo, a na miejsce rozgrywek wybrano teren przy Szkole Podstawowej w Bornem Sulinowie. Uroczystość rozpocznie przemarsz wszystkich szkolnych reprezentacji wokół boiska szkolnego i wciągnięcie flagi na maszt.

W kategorii szkół podstawowych rozegrane zostaną 4 konkurencje, w kategorii klas gimnazjalnych 5 konkurencji, a dla młodzieży licealnej przygotowano 3 konkurencje. Początek zawodów zaplanowano o godzinie 11.00.

Koordynatorami zawodów są:  P. Tomasz Kicman i P. Artur Burian, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie.

Natomiast najmłodsi uczniowie wezmą udział w Turnieju Gier i Zabaw, który zostanie rozegrany na boisku Orlik przy Centrum Kultury i Rekreacji o godz. 9.00. Koordynatorem jest Pan Piotr Furmankiewicz, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Juchowie.

Zapraszamy do kibicowania!

PrintFriendly and PDF