Gra Miejska pod nazwą „TIMELINE- czyli Linia czasu”

Gra Miejska pod nazwą „TIMELINE- czyli Linia czasu”

W środę 30 maja 2018 r. w godzinach od  9.00 do 12.00 Borne Sulinowo stanie się planszą gry. Gra ma swój scenariusz i zasady. Na ulicach, skwerach, przystankach, boisku szkolnym, lub innych miejscach będą czekały na graczy niespodzianki i zadania do wykonania.Charakter zadań może być różny. Zadanie może polegać na odgadnięciu jakiejś zagadki, dotarciu do jakiegoś miejsca zaznaczonego na mapie, napisaniu zabawnej historii, wykonaniu jakiegoś przedmiotu z dostarczonych materiałów, przeprowadzeniu sondy ulicznej na zadany temat itp. Jaka to będzie gra i z czym zmierzą się gracze – uczestnicy dowiedzą się już w dniu  rozgrywek. Podczas Gry Zespoły będą musiały wykazać się również wiedzą związaną z historią i teraźniejszością naszego miasta.

Zadaniem uczestników Gry jest przejście całej trasy, rozwiązanie wszystkich zadań oraz zebranie rekwizytu zostawionego w jednym z miejsc. Uczestnicy gry w trakcie jej trwania będą mogli się poruszać wyłącznie pieszo. Wygrywa Zespół, który jako pierwszy dotrze na metę z kompletem rozwiązanych zadań i rekwizytem odebranym na trasie.

W Grze wezmą udział uczniowie szkół z terenu miasta i gminy Borne Sulinowo w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych klas 4-7, uczniowie klas gimnazjów oraz uczniowie liceum ogólnokształcącego. Celem Gry jest przede wszystkim dobra zabawa,  łączenie różnych aktywności od sprawnościowych przez artystyczne do multimedialnych oraz lepsze poznanie swojego miasta i  jego historii. Koordynatorem  Gry jest Marek Pasławski, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Juchowie.

Uczestnikom życzymy świetnej zabawy i satysfakcji z rozwiązywania zadań!!!

 

 

PrintFriendly and PDF