TARGI TURYSTYCZNE W GDAŃSKU

TARGI TURYSTYCZNE W GDAŃSKU

W dniach 13-15 kwietnia 2012r. odbyły się XV Jubileuszowe Gdańskie Targi Turystyczne  EVENT EXPO I KAJAK EXPO. Gdańskie Targi Turystyczne to największe spotkanie branży turystycznej u progu sezonu turystycznego.  Impreza ta należy do czołówki największych targów turystycznych w Polsce! W tym roku wystawę odwiedziło ponad 5 tysięcy osób z kraju i zagranicy, a na stoiskach zaprezentowało się ponad 300 wystawców, w tym: narodowe i regionalne organizacje promocji turystycznej, touroperatorzy, biura podróży, agencje turystyczne i przewoźnicy. Wydarzeniem specjalnym była otwarta STREFA MISTRZOSTW oraz przewodnik po EURO 2012, gdzie odbyła się prezentacja MIAST GOSPODARZY POLSKI I UKRAINY. Ciekawą atrakcją było Mini Euro, na którym odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci.
Stoisko Bornego Sulinowa zostało zlokalizowane w hali organizatorów imprez EVENT EXPO i prezentacji regionów turystycznych. Dzięki uprzejmości organizatorów MTG, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie wraz z członkami Lokalnej Organizacji Turystycznej zaprezentowali walory historyczne i przyrodniczo-krajobrazowe naszej gminy na rekordowej powierzchni około 100m2. Na stoisku nie zabrakło militarnej aranżacji oraz akcentów w stylu PRL. Ekspozycja Bornego Sulinowa, wzbogacona charakterystyczną muzyką, wzbudzała ogromne zainteresowanie zwiedzających Gdańskie Targi. Podczas imprezy EVENT EXPO organizatorzy przygotowali liczne konkursy dla zwiedzających, w których fundatorami nagród w formie dwóch dwuosobowych voucherów na odlotową majówkę oraz weekend w Bornem Sulinowie byli miejscowi gestorzy branży turystycznej – Pensjonaty Ani oraz Jomir.
Gmina Borne Sulinowo otrzymała wyróżnienie w konkursie publiczności za najatrakcyjniejsze stoisko na 15. Gdańskich Targach Turystycznych.

Fotografie Daniela Graszki

PrintFriendly and PDF

One Response to TARGI TURYSTYCZNE W GDAŃSKU