„TURNIEJ RZUTÓW ZA 3 PUNKTY”

W lutym, w Stanach Zjednoczonych, w najlepszej koszykarskiej lidze świata NBA odbył się tradycyjny All Star Weekend. Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie przygotowało coś specjalnego dla wszystkich fanów tego sportu. W dniu 2 marca br., w Hali Sportowo-Widowiskowej, odbył się „Turniej Rzutów za 3 punkty”.

Na starcie zawodów stanęło 11 uczestników. Konkurs odbył się na zasadach obowiązujących w USA. Rzucano z 5 stanowisk zaopatrzonych w 5 piłek. Dodatkowe 5 piłek – tzw. „money balls” – punktowane były podwójnie. Turniej podzielony został na dwie części: I – runda wstępna, II – runda finałowa.

Do finałowej rundy dotarło 4 graczy: Tomasz Krążek (14 punktów), Piotr Gałka (11 punktów) oraz Norbert Gancarz (9 punktów) i Adam Kukieła (9 punktów).
W finale do dyspozycji graczy było ekstra stanowisko z dodatkowymi 5 „money balls”. Ostatecznie zawody wygrał faworyt – Tomasz Krążek. Kolejne czołowe miejsca przypadły Piotrowi Gałce i Norbertowi Gancarz.

Zwycięzca został uhonorowany piłką do koszykówki oraz pamiątkową tabliczką. W pięknym geście zwycięzca przekazał nagrodę na potrzeby CKIR. Po konkursie wszyscy zebrani rozegrali integracyjny mecz w koszykówkę, co było miłym zakończeniem tego wesołego, sportowego wieczoru.

Składamy serdeczne podziękowania dla Tomasza Krążka za wykonanie dokumentacji fotograficznej.