Koncert walentynkowy pt. AMORE MIO

Koncert walentynkowy pt. AMORE MIO

W sobotnie popołudnie, 17 lutego, odbyło nieco spóźnione spotkanie walentynkowe pt. AMORE MIO. W udekorowanej sali lustrzanej Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, przepełnionej miłosną atmosferą mieliśmy możliwość wejścia w świat dla nas – borneńskiej społeczności tak odległy… Znaleźliśmy się bowiem w małej operze, gdzie w lekko tajemniczym, romantycznym klimacie wysłuchaliśmy pieśni w wykonaniu dwóch barwnych i odmiennych par wokalistów.

W pierwszej części koncertu usłyszeliśmy piękne arie z oper: „Wesele Figara” „Wesoła wdówka” „Zemsta nietoperza” „Księżniczka Czardasza” i „Czarodziejski flet” oraz pieśni z repertuaru Franka Sinatry, Kenny’ego Rogersa i Seweryna Krajewskiego. Wszystkie utwory w brawurowym wykonaniu Marzeny Ostryńskiej i Krzysztofa Mendyka – artystów Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

Drugą część przejął równie atrakcyjnie i wyjątkowo duet „AMO” z Koszalina – państwo Małgorzata i Andrzej Orłowscy, którzy w swoim repertuarze mieli, znane wszystkim, standardy z repertuaru m.in. Stinga, Phila Collinsa, Elvisa Presleya, Edith Piaf, Abby, Roxette. Pięknie wykonane „Quando Quando”, „Besame mucho”, „Porque te vas” skradły serca widzów.

Oba spotkania niosły ze sobą mnóstwo czaru i pozwoliły oddać się lekkości i radości tegoż wydarzenia. Miłą niespodzianką dla przybyłych gości były słodkie i pachnące niespodzianki, opatrzone małą sentencją o miłości, życiu i przyjaźni.

Koncerty walentynkowe stały się właśnie „tradycją”, albowiem w zeszłym roku bawiliśmy się podobnie i ta forma zdaje się zaczyna mieć swoich zwolenników. Zatem zapewniamy Państwa, że w przyszłym roku będziemy świętować Walentynki równie wyjątkowo!

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim przybyłym mieszkańcom, artystom, a także tym, którzy włożyli w to spotkanie swoje serce i czas przygotowując wraz z nami tę uroczystość.

Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie

 

PrintFriendly and PDF