Przegląd Kolęd i Pastorałek

Przegląd Kolęd i Pastorałek

Święta, święta i po świętach, tak wielu z nas podsumowuje nastanie stycznia w nowym roku kalendarzowym. Środowiskowy Dom Samopomocy i Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie „wyrwały się” z tego „poświątecznego marazmu” i zorganizowały „Przegląd Kolęd i Pastorałek”, który odbył się w Sali Tanecznej CKiR w Bornem Sulinowie.

Na wszystkich zaproszonych gości czekała pięknie przystrojona sala, która od samego wejścia emanowała ciepłą i przyjazną atmosferą. Celem przeglądu była prezentacja możliwości wokalnych osób niepełnosprawnych i ich integracja ze środowiskiem lokalnym. Obok podopiecznych naszego ŚDS swoje talenty muzyczne zaprezentowali uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Turowa, Barwic i Szczecinka oraz osoby z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Atut” ze Szczecinka. Każda placówka przedstawiła 4 wybrane przez siebie kolędy.

Na przegląd przybyli mieszkańcy naszego miasta i członkowie rodzin podopiecznych. Nad przebiegiem i oprawą muzyczną imprezy czuwał niezawodny Pan Wojciech Więckowski. W przerwach pomiędzy występami Pan Piotr Gałka zachęcał uczestników do udziału w konkursach zręcznościowych.

Wszystkie zaproszone placówki otrzymały dyplomy okolicznościowe i upominki. „Przegląd Kolęd i Pastorałek” był idealną okazją do tego, aby pokazać, że wychowankowie Środowiskowych Domów Samopomocy pięknie śpiewają i potrafią „otwierać swoje dusze”.

Informację sporządził animator sportu, Piotr Gałka

PrintFriendly and PDF