„Feriada 2018” z Centrum Kultury i Rekreacji

„Feriada 2018” z Centrum Kultury i Rekreacji

W 2018 r. ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim rozpoczęły się w połowie stycznia. Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie postarało się, aby dzieci które pozostały w domach aktywnie spędziły wolny czas. Oferta sportowa Centrum dla dzieci i młodzieży przebywających w Bornem była szeroka i bardzo ciekawa. Do dyspozycji uczestników borneńskiej Feriady były stoły do tenisa stołowego, na których rozgrywano mini turnieje.

Oprócz tego szereg zajęć odbywało się na Hali Sportowej. Można było zagrać w piłkę nożną, koszykówkę oraz piłkę siatkową. Zaznaczyć trzeba, że zajęcia podzielone były ze względu na wiek uczestników według wcześniej utworzonego harmonogramu. Nad wszystkim czuwał animator sportu CKIR, pan Piotr Gałka. Młodzież bardzo chętnie i licznie przychodziła na zajęcia.

Feriada 2018 była również bardzo obfita w zajęcia na świetlicach wiejskich. Dzięki wzorowej współpracy między animatorem sportu, a instruktorkami świetlic wszystkie przedsięwzięcia cieszyły się zainteresowaniem. Ponieważ pogoda dopisała i spadł śnieg zajęcia feryjne na świetlicach odbywały się w tym roku również na świeżym powietrzu. Działania podejmowane w naszych placówkach wiejskich były różnorodne i skierowane do szerokiej grupy młodych odbiorców.

W świetlicy w Łubowie, która dysponuje bardzo dobrym zapleczem sportowym (zajęcia organizowane wspólnie z filią MBP) odbyły się dwa cykle zajęć: dla najmłodszych (gry i zabawy ruchowe) i dla starszych (gry zespołowe).

W świetlicach: Krągi, Dąbie, Śmiadowo animator pracował z młodszymi dziećmi, które miały możliwość udziału w grach i zabawach ruchowych.

W świetlicy Rakowo zorganizowano turniej tenisa stołowego. Dzieci, przy współpracy z instruktorem muzyki i śpiewu przy CKiR – Wojciechem Więckowskim, bawiły się na balu karnawałowym.

Świetlica Juchowo, jak wszyscy wiedzą, „tenisem stołowym stoi”, także i tym razem zorganizowała „Feryjny Turniej Tenisa Stołowego”, który zgromadził rzeszę osób chętnych do udziału w rozgrywkach.

W Radaczu, dzięki zaangażowaniu pani Agnieszki Lewickiej, przy współpracy animatora sportu zorganizowany został „Bal Kostiumowy – w Krainie Sportu”. Przeprowadzone również zostało spotkanie profilaktyczne z edukatorem SANEPID ze Szczecinka – panią Izabelą Jadwiżyc, która przekazała dzieciom z Łubowa wiedzę na temat bezpiecznego spędzania ferii zimowych oraz uświadomiła dzieci, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z zażywaniem używek.

Ponadto dzieci z Łubowa, Piławy i Krągów wybrały się na wycieczki do Szczecinka, odwiedzając Kino „Wolność” i basen.

Informacje sporządził animator sportu, pan Piotr Gałka.

PrintFriendly and PDF