Zabawa karnawałowa – „Bal Trzech Króli” w Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie

Zabawa karnawałowa – „Bal Trzech Króli” w Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie

Według tradycji bożonarodzeniowych trzej królowie: Kacper, Melchior i Baltazar wyruszyli w podróż, aby przywitać dzieciątko w Betlejem.

Dnia 5 grudnia gwiazda betlejemska zaświeciła nad Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie i zapraszała chętne dzieci na zabawę karnawałową. Na przybyłych gości czekała moc atrakcji, a także zastawiony stół i przygotowana dla rodziców gorąca kawa.

Głównymi gospodarzami imprezy byli królowie powitani przez panią Dyrektor Centrum – Paulinę Undrych – Matkowską. W rolę króli wcieli się pracownicy Centrum: Wojciech Więckowski (instruktor muzyki i śpiewu) i Piotr Gałka (animator sportu). Bal rozpoczął się od pięknego występu przygotowanego przez uzdolnione dzieci ze szkoły w Jeleniu (pod kierunkiem pań: Małgorzaty Bindas i Urszuli Olejniczak). Dzieci zaprezentowały kolędy w różnych odsłonach, przy akompaniamencie instrumentów.

Występ w połączeniu z pięknie udekorowaną salą lustrzaną oraz grą świateł był niesamowitym przeżyciem nie tylko dla uszu, ale także dla duszy. Kiedy wszyscy dali się porwać atmosferze i powrócili wspomnieniami do czasu spędzonego z bliskimi przy wigilijnym stole, na scenę wszedł „wulkan energii” – pani instruktor zumby – Barbara Krosman ze Stowarzyszenia „Be Happy”. Dzieci zostały zabrane w podróż taneczną w rytmach latino, co spotkało się z niesamowitym entuzjazmem uczestników zabawy.

Po energetycznym występie zaproszono dzieci do zabawy z naszymi królami, którzy przygotowali gry i zabawy ruchowo-taneczne. Kolejną atrakcją tego wieczoru był przegląd kolęd karaoke. Początkowo zainteresowanie występem przed szerszą publicznością było niewielkie. Jednakże po pierwszym pokazie naszych króli liczba chętnych przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów i nie każdy tego dnia mógł zademonstrować swoje talenty wokalne.

Zwieńczeniem całego balu był wybór osób, które tego dnia stanęły na wysokości zadania i odpowiednio się przebrały. Liczba dzieci była tak duża, że trzeba było wyłonić szanowną komisję, która nagrodziła najciekawiej przebranych uczestników. Bal zakończył się dyskoteką oraz wręczeniem uczestnikom imprezy „rożków obfitości” – wypełnionych łakociami.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pana dyrektora, Andrzeja Łesyka, za umożliwienie uczniom Szkoły Podstawowej w Jeleniu zaprezentowania się w Bornem Sulinowie oraz pani Barbarze Krosman za wspólne, bardzo energetyczne poprowadzenie ZUMBY!

Dziękujemy również rodzicom, którzy w tym dniu oddali swoje pociechy pod opiekuńcze skrzydła pracowników CKiR!

Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie

Filmy:

 

PrintFriendly and PDF