Follow the Music

Follow the Music

Budynek Kulturalno-Oświatowy w Bornem Sulinowie był po raz kolejny miejscem ważnego artystycznego wydarzenia. W środę, 29.11.2017r. uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Borne Sulinowo mogli zaprezentować swoje kompetencje wokalne i językowe podczas pierwszego gminnego przeglądu piosenki anglojęzycznej „Follow the Music”. W konkursie wystąpiło 9 solistów, którzy zaśpiewali po jednym utworze.

Zdaniem jury konkursu, którego przewodniczącym była p. Agnieszka Chwiałkowska, poziom wokalny i językowy był bardzo wysoki.
Pierwsze miejsce zajęła Weronika Makar ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Jeleniu za wykonanie utworu „Roar”, drugie miejsce przypadło Mai Olejniczak ze Szkoły Podstawowej im. Pierwszych Osadników w Łubowie za zaśpiewnie piosenki ”How Far I’ll Go”, natomiast Nela Brankiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Bornem Sulinowie utworem ”Somewhere Over the Rainbow” wyśpiewała miejsce trzecie.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim nauczycielom przygotowującym dzieci do udziału w konkursie za wysoki poziom artystyczny wykonanych utworów, P. Agnieszce Chwiałkowskiej za przewodniczenie jury, P. Tadeuszowi Wojewódzkiemu za przygotowanie logo konkursu, p. Dariuszowi Czerniawskiemu i pracownikom BKO za techniczną i logistyczną pomoc.

Konkurs ”Follow the Music” był częścią projektu „O MY DEER” realizowanego od 01.09.2016r. w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Jeleniu. Projekt został sfinansowany z grantu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, z programu „English Teaching”, którego operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA”.

 

PrintFriendly and PDF