Rajd Rowerowy – „Borne na Rowery”

Rajd Rowerowy – „Borne na Rowery”

W piękne, słoneczne popołudnie 30 września sprzed Hali Sportowo-Widowiskowej w Bornem Sulinowie wystartowało ponad 20-stu miłośników „dwóch kółek”.  

II Rajd Rowerowy zorganizowany został przez Centrum Kultury i Rekreacji przy współpracy z Budynkiem Kulturalno-Oświatowym oraz Środowiskowym Domem Samopomocy z Bornego Sulinowa. Cykliści postanowili w sposób aktywny, w zgodzie z przyrodą spędzić ostatni dzień września.

Przed wyjazdem animator sportu Pan Piotr Gałka przedstawił plan trasy oraz najważniejsze zasady, które miały być przestrzegane przez uczestników w trakcie rajdu. Rowerzyści podzieleni zostali na dwie równe grupy i ruszyli w drogę. Podczas jazdy wszyscy zażywali słonecznej kąpieli, muskani delikatnymi powiewami północnego wiatru. Niektórzy czas spędzali na kontemplowaniu krajobrazów naszych pięknych, borneńskich lasów. Inni natomiast oddawali się rozmowie ze współuczestnikami.

W połowie drogi uczestnicy rajdu zatrzymali się na krótką przerwę podczas, której każdy mógł się posilić prowiantem i wypić pyszną kawę przygotowaną przez Panią Ewę z ŚDS. Tempo jazdy było dostosowane do możliwości wszystkich uczestników nawet tych, którzy wsiadają na rower „od święta”. Po około 2 godzinach cykliści dotarli do celu! Na  „Leśnej Klasie” na wszystkich czekała niespodzianka. Przy żarze ogniska przyszedł czas na wspólne wspominanie pokonanej trasy i darów lasu napotkanych po drodze. Padły również propozycje na trasy kolejnych wspólnych rajdów Centrum Kultury i Rekreacji wraz z mieszkańcami Bornego Sulinowa! Hasło „Borne na Rowery” odniosło oczekiwane przez organizatorów rezultaty.

Opracował:
Piotr Gałka – Animator Sportu w CKiR

PrintFriendly and PDF