TARGI TURYSTYCZNE „NA STYKU KULTUR” W ŁODZI

TARGI TURYSTYCZNE „NA STYKU KULTUR” W ŁODZI

W dniach 24-26 lutego 2012r. odbyły się XVIII Łódzkie Międzynarodowe Targi Turystyczne „Na Styku Kultur”. Miarą atrakcyjności imprezy było towarzyszące imprezie otwarcie Nowego Centrum Konferencyjno-Wystawienniczego, w którym w tym roku zaprezentowało się ponad 230 wystawców z kraju i zagranicy.  Tegorocznym partnerem targów była Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, która na swoim stoisku prezentowała nie tylko atrakcje turystyczne, ale również regionalne przysmaki kulinarne. Dźwięki muzyki, aromaty regionalnych potraw i szereg ciekawych stoisk z ofertami różnych form wypoczynku przyciągały odwiedzających Łódzkie Targi Turystyczne.
Po raz pierwszy w Łodzi wystawiło się także Borne Sulinowo. Przedstawiciele Urzędu Miejskiego, wraz z gestorami branży turystycznej, zaprezentowali walory historyczne i przyrodniczo-krajobrazowe naszej gminy oraz bazę turystyczno-noclegową. Wśród odwiedzających byli tacy, którzy dobrze znają nasze miasto nie tylko ze Zlotu Pojazdów Militarnych, ale również z wielu pozytywnych relacji mediów i artykułów prasowych branży turystycznej. Nie zbrakło także wsparcia medialnego ze strony przyjaciół i sympatyków Bornego Sulinowa mieszkających w Łodzi. Na stoisku gościliśmy honorowego obywatela miasta – red. Michała Fajbusiewicza oraz Mirosława Kulisia – właściciela tygodnika Angora. Militarna ekspozycja Bornego Sulinowa, w której znalazł się m.in. szpital polowy, wzbogacona charakterystyczną, rosyjską muzyką, wzbudzała ogromne zainteresowanie zwiedzających i przedstawicieli mediów.
Potencjał marketingowy imprezy doceniło Ministerstwo Sportu i Turystyki obejmując patronat honorowy nad imprezą.

 

PrintFriendly and PDF